Türkiye, etkileyici tarihi ve kültürel varlıkları, eşsiz doğal güzellikleriyle seyahat severler için cennet bir ülke. Türkiye’de görülmesi gereken yerler, farklı ilgi ve beklentiye sahip birçok kişi için heyecan verici güzellikte. Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan, coğrafi konumu nedeniyle dünyanın en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Anadolu toprakları, bu birikimin izlerini batıdan doğuya, dört bir yanında taşıyor.

Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler

1Kapadokya

Doğanın yeryüzündeki heyecan verici oluşumlarından peri bacaları, insanlık tarihiyle yaşıt yeraltı şehirleri, renkli balon turları, butik kaya otelleri ile Kapadokya, ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden. Nevşehir’de bulunan Kapadokya binicilik, ATV turu gibi aktivitelerin yanında açık hava müzeleri ve görsel şölen sunan vadileriyle kültür, doğa ve etkinlik meraklılarını cezbediyor.

Önceki

32 YORUMLAR

  1. Hepsi çok güzel. Ancak Palamutbükü fotoğrafı yanlış yüklenmiş, o bölgede başka bir koyun fotoğrafı olabilir. Dikkatten kaçmış sanıyorum, bir kontrol eder misiniz?

  2. Tunceli’deki Gözeleri unutmuşsunuz.Orası da yayınladığınız yerler kadar guzel yesillikler arasinda her yerden daglarin arasindan sular akiyor ve size buz gbi suyun icinde masa kurup o mukemmel ortami sunuyolar

    • Kesinlikle haklısın, herkesin kendi listesi vardır eminim. Kimisi doğadan, kimisi tarihten, kimisi arkeolojiden, kimisi ise deniz veya eğlenceden hoşlandığı yerlerin listesini yapar. 🙂

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz