Türkiye, sahip olduğu doğal güzellikleriyle doğa yürüyüşleri ve yeni yerler keşfetmek için oldukça zengin bir coğrafyada kurulu. Kent yaşamının olumsuzluklarından uzaklaşmak, doğayla buluşmak, sakin ve huzurlu zaman geçirmek isteyen birçok kişi el değmemiş bakir yerleri tercih ediyor.

Yoğun hayat temposundan biraz olsun uzaklaşmak ve doğada nefes almak isteyenler için ülkemizde çok sayıda trekking rotası bulunuyor. Türkiye’nin en iyi trekking rotaları doğa yürüyüşünden keyif alanlar için yeni seyahat fırsatı anlamına geliyor.

Türkiye’nin En Güzel Trekking Rotaları

39Ballıkayalar

Türkiye yürüyüş rotaları içerisinde en güzellerinden Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Ballıkayalar, antrenmanı olmayanlar için pek de kolay bir parkur değil. Bütün bir parkurun kayalardan oluştuğu bu bölgede kimi zaman yan geçişler de yapılabiliyor. Başta ve sonda olmak üzere 2 şelaleye sahip vadi trekking gruplarının gözdesi. Vadi girişinde bulunan kaya duvarları, tırmanışa meraklılar için oldukça güzel bir eğitim alanı olarak kullanılıyor.

Önceki

10 YORUMLAR

  1. 75 yaşındayım. Geçen yıllarda Kütahya dağlarında yürüyüşlerde dizimi incittim. Dağlar gözümde tütüyor. Şu Corona yasakları kalkar -kalkmaz, Frig Vadisi yürüyüşüne başlayıp, Kütahya- Yazılıkaya- Afyon arasını turlayacağım, İnş.Bir arkadaşla olsa iyi ama sanmıyorum, emekliler çarşıda oturmayı daha çok seviyorlar. Eğer sağlıkla başara bilirsem, başka rotalar beklesin, beni. Selam olsun, devrin Evliya Çelebileri’ne…

  2. Bence Türkiye de Gelidonya 1 numaralı parkur burda hiç bahsetmiyor ne Ege den ne de Akdenizden

  3. Ülkemiz gerçekten cennet. Türkiye’nin dört bir yanında, her mevsim alternatif etkinlik için birbirinden güzel yerlere gitmek mümkün.

  4. Yazıda bahsedilen yerleri akıllı cihazlara da indirilebilen Wikiloc uygulaması ile GPS üzerinden nokta atışı bulabilirler.
    Faydalı bilgiler olmuş 🙂
    Pazar günü kuvvetle muhtemel biz de Yalova Su Düşen’deyiz…

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here