Tatilde kalacağımız oteli seçmek, seyahat planlamalarının en keyifli ama bir o kadar da önemli aşamalarından biri. Doğru oteli bulmak için öncelikle ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi belirlemelisiniz. Bütçeniz, konfor beklentileriniz, seyahat amacınız ve konaklayacağınız bölgenin özellikleri gibi faktörler, otel seçiminde rol oynayan temel unsurlar arasında yer alıyor. Uygun fiyatlı bir tatil mi arıyorsunuz yoksa lüks bir kaçamak mı planlıyorsunuz?

Otel seçimi yaparken sadece sunulan hizmetlerin kalitesini değil fiyatları da gözden geçiriyoruz. Elbette herkesin ortak tercihi uygun fiyat sunan oteller oluyor. Peki, en uygun fiyatla otel rezervasyonu yapmanın püf noktaları neler? Sizler için bazı önerilerimiz olacak ve bu önerileri dikkate alırsanız otel için daha az ödeme şansını yakalamış olacaksınız.

En Uygun Otel Rezervasyonu

En Uygun Otel Rezervasyonu İçin Tavsiyeler

1. Erken Rezervasyon Otellerini Seçin

Elbette konaklama ücreti olarak daha az bütçe ayırmanın yolu erken rezervasyon indirimlerine yönelmek oluyor. Her otel erken dönemde rezervasyon yapanlara indirim uygulamıyor. Bu nedenle seçeneklerinizin sadece erken rezervasyon indirimi uygulayan otellerden oluştuğundan emin olmalısınız. Bu otelleri nerede bulacağınız konusunu problem etmeyin.

Çünkü ETS üzerinden sadece erken rezervasyon indirimi uygulayan otelleri listeleme şansınız bulunuyor. Bu sayede internette saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan otel seçenekleriniz sizin için listelenmiş oluyor. Elbette indirimlerden faydalanmak için rezervasyonunuzu çok erken bir tarihte yapmanız gerektiğini hatırlatalım. 

2. Beklentilerinizi Belirleyin!

Konaklayacağınız otelden neler beklediğinizi de önceden netleştirmelisiniz. Örneğin tuz odası ya da buhar banyosu gibi alanları kullanmayı düşünmüyorsanız bu imkânları sunan bir oteli tercih etmenize gerek yok demektir. Otellerin sundukları imkânlar ve hizmetler arttıkça konaklama ücretlerinin de bir miktar yükseldiğini unutmamanız gerekir.

Dolayısıyla beklentilerinizi netleştirmeniz ve bu beklentileri karşılayan bir oteli seçmeniz, daha uygun fiyatla otel rezervasyonu yapmanızı sağlayacaktır. Kullanmayacağınız alanlar ya da hizmetler için ödeme yapmanız da gerekmeyecek. 

3. Kampanyalardan Faydalanın

En Uygun Otel Rezervasyonu

Çok sayıda kişinin düzenlenen kampanyalar sayesinde gayet düşük bir konaklama ücreti eşliğinde tatil yapma fırsatından faydalandığını biliyor musunuz? Siz de bu kişiler arasındaki yerinizi alın. Bunun için yapmanız gereken sadece düzenlenen kampanyalardan faydalanmanız olacak. Kampanyalar sayesinde tahmin ettiğinizden de düşük bir bütçe ile eşsiz bir tatil yapabilirsiniz.

Aynı zamanda tatilinizin bir kısmını hemen ve geri kalanını da tatilden sonra ödeme şansınız da olabilir. Buna yönelik bir kampanyadan faydalanabilirsiniz. En ekonomik kampanya seçeneklerini ise ETS sunuyor. Etstur internet sitesine tıkladığınızda “Kampanyalar” sayfasını ziyaret ederek tüm kampanya seçeneklerini hemen karşınızda görebilirsiniz. 

4. Son Dakika Otellerine Göz Atın

Uygun fiyatla otel rezervasyonu için püf noktalarından biri de son dakika otellerini seçmektir. Bu oteller son anda indirim uyguluyor ve bu sayede konaklamak için ayrılan bütçeden hatırı sayılır oranda bir tasarruf sağlamak da mümkün olabiliyor.

Son dakika otelleri size harika bir tatil fırsatı sunuyor. Elbette bu otelleri bulmak için internette saatlerce araştırma yapmanıza hiç gerek yok! Bu otelleri listelemek için de rotanızı ETS yönüne çevirmeniz yeterli olacaktır.

5. Bungalov Oteller Daha Ekonomik

Bungalov-konaklama

Bilmeyenler için bungalov stili otel seçeneklerinin çok daha uygun fiyatlarla konaklama şansı sunduğunu belirtelim. Bu otellerde de ihtiyaç duyulan her türlü olanak ve hizmet bulunuyor. Sadece bol yıldızlı otellerden daha az konaklama kapasitesi oluyor.

Bu da daha sakin ve huzurlu bir ortamda tatil yapabileceğiniz anlamına geliyor. Uygun fiyatla rezervasyon hedefinizi gerçekleştirmek için siz de seçiminizi bungalov otellerden yana yapabilirsiniz. Seçenekler nerede mi? Elbette ETS internet sitesinde! 

Kısacası en uygun otel rezervasyonu için siz de Etstur seçeneklerine göz atın. Erken rezervasyon otellerinden son dakika otellerine, kampanyalardan indirim fırsatlarına kadar yüz güldüren ne varsa ETS’de var. Düşük bütçeyle tatile çıkmak isteyenlerin favorisi haline gelen bu site üzerinden otel seçimi yapmak kadar rezervasyon yapmanın da gayet kolay olduğunu belirtelim. Siz şimdiden bavulunuzu hazırlamaya başlayın, uygun fiyatla otel rezervasyonu işini ETS’ye bırakın! 

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz