Termal oteller, en genel tanımı ile termal sulardan konukların faydalanmasını sağlayan konaklama merkezleri Türkiye, termal su açısından son derece zengin bir ülke. Mineral oranı yüksek olan termal sulardan faydalanmak ve aynı zamanda tatil yapmak isteyenler termal otellerin yolunu tutuyor. Üstelik bu oteller sadece belirli bir bölgede toplanmış değil, çok sayıda farklı şehirde kaliteli hizmet alınabilecek bir termal bulmanın gayet kolay.

Örneğin İstanbul’da termal otelde tatil keyfi yaşamak isteyenler de kolaylıkla yakın mesafede hizmet veren konaklama yerlerini bulabilir. Bunlardan biri de Sabiha Gökçen Havaalanına sadece 23 dakika mesafede yer alan İstanbul Medikal Termal Otel. Aynı zamanda Afyon’dan Bolu’ya kadar pek çok şehirde hizmet veren termal otellerimiz yer alıyor.

termal otellerin diğer otellerden farkı

Termal sular; sodyum bikarbonat, klor, florür, kalsiyum, magnezyum, potasyum, demir ve nitrat gibi pek çok minerali içeren şifalı sulardır. Astımdan cilt hastalıklarına kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarından bel ve boyun fıtığı gibi sık yaşanan hastalıklara kadar pek çok rahatsızlığa iyi geliyor. Bu nedenle sağlık turizmi açısından da termal otellerin büyük bir öneme sahip olduğunu eklemeliyiz.

Termal Oteller Yıl Boyunca Hizmet Veriyor

Termal otellerin diğerlerinden bir farkı da sadece yaz sezonunda hizmet vermiyor olmasıdır. Yılın 12 ayı boyunca aktif bir şekilde hizmet vermeye devam ediyorlar. Bu sayede yıl boyunca boş zamanlarını bu otellerde değerlendirmek isteyenler de sorunsuz bir hizmet alabiliyor. Bu arada termal otelleri tercih eden tatilcilerin düzenli olarak bu konaklama adreslerini tercih ettiklerini de eklemek gerekir. Çeşitli sağlık sorunları olanlar termal sularla alternatif tedavi seçeneklerini değerlendirebiliyor.

termal oteller

Termal Otel Konaklama Fiyatları Nedir?

Fiyat konusunda net bir rakamdan söz edemeyiz çünkü hangi termal oteli seçtiğiniz, ne kadar süre kalacağınız gibi hususlara bağlı olarak fiyatlar da değişkenlik gösteriyor. Ancak 2023 net fiyat bilgisi almak isterseniz HalalBooking.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Site üzerinden termal otelleri işaretleyebilir ve çıkan listede gecelik kişi başı konaklama ücretlerini görebilirsiniz. Fiyatlarla birlikte otellere dair detaylı bilgiler ve görseller de sitede mevcut.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz