Marmaris Körfezi’nde, Marmaris Milli Parkı içerisinde bulunan Keçi Adası, Marmaris çıkışlı tekne turlarının uğradığı adalardan. Üzerinde yerleşimin olmadığı ada, sıklıkla Turgutreis’in karşısında yer alan, Türkiye ve Yunanistan ile egemenlik tartışmalarına sahne olan Keçi Adası (Pserimos) ile karıştırılıyor.

Marmaris Keçi Adası, bahar ve yaz aylarında Hisarönü, Fethiye, Datça ve Gökova körfezlerinde tekne turu düzenleyen firmaların durakları arasında. Ayrıca özel yatlarıyla bölgeyi keşfeden deniz tutkunları da Marmaris açıklarını keşfederken Keçi Adası’na uğruyor.

Keçi Adası Nasıl Gidilir
Keçi Adası, Marmaris

Türkiye’nin güneybatı sahilinde Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada, Muğla’ya bağlı bir liman kenti olan Marmaris, Rodos ve Ege Adalarına açılan en önemli köprü. Yat turizmi ve mavi yolculuğun önemli merkezlerinden olan Marmaris’ten Rodos adasına da düzenli olarak seferler düzenleniyor.

Batısında Reşadiye Yarımadası ve Kerme Körfezi, kuzeyinde Ula, doğusunda Balan Dağı, Karadağ ve Günlük Tepeleri, güneyinde ise Akdeniz ile çevrili Marmaris aynı zamanda, körfezin önünde kıyıya ince bir dille bağlı Adaköy, onun önünde Bedir Adası, Keçi Adası ve Güvercin Adası’na ev sahipliği yapıyor.

Keçi Adası’na nasıl gidilir

Keçi Adası Nerede

İçmeler Limanı’na 1.40 km, Marmaris Limanı’na 5.05 km ve Marmaris Yacht Marina’ya da 4.95 km uzaklıkta bulunan Keçi Adası’na, yaz aylarında günübirlik tekne seferleri bulunuyor.

Muğla‘nın Marmaris ilçesinde, Marmaris’in doğal güzellikleriyle ünlü İçmeler beldesi açıklarında yer alan Keçi Adası, bahar ve yaz aylarında tekne turları ve özel yatların uğrak noktası.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here