Tatile gitmek isteyenlerin kafasını karıştıran en önemli sorunların başında vize geliyor. Bütün bir yıl boyunca hayali kurulan yurtdışı tatil için pasaport ücreti, vize evrakları ve masrafları derken ciddi bir zaman kaybı yaşanıyor. Zor vize veren ülkeler ile uğraşmak sinirleri yıpratabiliyor.

Tüm bu bürokratik işlemler ve evrak toplama derdi olmadan, sadece pasaportla vizesiz gidilebilen ülkeler Türk vatandaşlarının imdadına yetişiyor. Vizesiz ülkeler arasından hangisine gitsem diye düşünenlere, vizesiz gidilecek en yakın ülkeler listesi hazırladık.

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

91. Bosna-Hersek

Yakın tarihte yaşadığı acı günleri geride bırakan, Avrupa‘nın içerisinde kendi kültürünü korumayı başaran Bosna-Hersek, Türk vatandaşlarının hiç yabancılık çekmeyeceği ülkelerin başında geliyor. Burada, yerel lezzetler, sıcakkanlı insanlar ve Osmanlı izleri deneyimlemeye değer.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Tarihi Mostar Köprüsü, 16. yüzyılda Osmanlılar tarafından başkent Saraybosna‘da kurulan Baş Çarşı, Neretva Nehri kıyısındaki Osmanlı Köyü Poçitel, Türklerin en çok görmek istediği yerlerin başında geliyor. Avrupa’da en çok yerleşik Müslüman nüfusunun bulunduğu Bosna-Hersek Federasyonu’na Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz olarak seyahat edebiliyor.

Önceki

15 YORUMLAR

 1. MERHABALAR GÜRCİSTAN ÜZERİNDEN ERMENİSTANA GİDECEĞİM ERMENİSTAN VİZESİ NASIL ALABİLİRİM VE ÜCRETİ NE KADAR????

 2. Arkadaşlar, Balkanlar’da vizesiz gidilecek ülkeler arasında
  1-Karadağ
  2-Sırbistan
  3-Makedonya(Bilhassa Ohrid)
  4 Hırvatistan (Dubrovnik) artık maalesef buraya vize kondu değecek yerler.

 3. Bosnahersek’i tavsiye ederim vize yok ve ucuz, son derece yeşil bir dogası var, ayrıca ecdat yadigarı bir çok eser görulebilir..

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here