Viyana‘da Tuna Nehri ile Tuna Kanalı arasında yer alan Prater Park‘ı ziyaret etmek adeta başka bir dünyaya adım atmak gibi hissettiriyor. 3,200 hektarlık devasa bir alanda bulunan park bir zamanlar kraliyetin avlanma bölgesiydi ancak uzun süredir Viyana’nın en önemli eğlence mekânlarından biri halinde.

Herkes için bir şeyin mutlaka bulunabileceği parkta heyecan ve sürpriz hiç eksik olmuyor. Hem dans hem yemek için harika yerler bulunuyor ve hatta çocuklarınızı bırakabileceğiniz bir dinozor parkı bile var. Parkın en özel bölgesi ise meşhur dev dönme dolap. 1896’dan beri şehrin en muhteşem görüntülerinden birini ziyaretçilerine sunuyor. Eğer ücretini ödeyebilirseniz 12 kişilik süper lüks parti kabinleri de bulunuyor.

Prater-Park-Viyana

Parkın diğer önemli noktalarından biri de Prater Ziehrer anıtı. Destansı güzellikteki anıt 1960’da besteci CM Ziehrer için yapıldı. Prater Müzesi ise parkın tarihini Planetaryum ve Lilipubahn adındaki buharlı tren ile ziyaretçilerine tanıtıyor.

Tren 4 km uzunluğunda bir hatta sahip ve ana bölgelerin hepsinden geçiyor. Bu kadar büyük bir parkta at sürmek için bir yer, yüzmek için havuz, futbol, bisiklet, tenis ve bowling için alanlar da bulunuyor.

Prater-Muzesi-Viyana

Ayrıca hemen yanında bulunan Danube Parkı da 250 hektarlık açık bir alana sahip ve çok eğlenceli minyatür bir demiryoluna, yapay göle ve tiyatroya sahip.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here