Viyana otelleri, 23 bölgeye ayrılan kent merkezinde ve çevresinde yer alıyor. Dünyanın en gelişmiş ulaşım ağlarından birine sahip olan Avusturya‘nın başkenti Viyana’da şehir içi ulaşım tramvay, metro ve otobüs ile sağlanıyor. Ringstrasse, Viyana’nın bir zamanlar çevrildiği surların izinden giderek tarihi şehir merkezinin etrafında dönüyor. Müzeler ve diğer görülebilecek her önemli nokta genellikle bu eski surların izinde bulunuyor. Tahmin edilebileceği gibi bu bölgelerde bulunan oteller çok pahalı ve lüks. Düşük bütçeli oteller şehrin daha dışarı bölümlerinde bulunuyor.

Viyana’nın lüks otellerinden biri olan Hotel Sacher Wien, opera binasını hemen yanında yer alıyor. Hotel Sacher Wien restoran kafesinde servis edilen meşhur çikolatalı keki ile hem Viyana’nın sembollerinden biri hem de başlı başına bir turist noktası. Hofburg’a çok yakında bulunan Hotel Sans Souci Wien ise çok büyük bir havuza ve SPA’ya sahip. Burgtheater yanında harika bir şekilde restore edilmiş bir binada bulunan Park Hyatt Vienna ise geniş odalara ve havuza sahip olmasının yanında hem Hofburg’a hem de katedrale yürüme mesafesinde.

Hotel-Das-Tyrol-Viyana
Hotel Das Tyrol, Viyana

Orta seviye bir otel düşünüyorsanız, hemen Hofburg’un arkasındaki Mariahilferstrasse’de bulunan küçük ama lüks bir otel olan Hotel Das Tyrol misafirlerine özel sauna keyfi yaşatıyor. Yer olarak Hotel Am Stephansplatz’ın üzerine kimse geçemiyor. Katedrale ve Viyana’nın alışveriş caddesine tepeden bakan muhteşem bir konuma sahip. Best Western Premier Kaiserhof Wien ise birazcık dışarıda kalsa da eski dünyayı anımsatan çekiciliği, sauna ve buhar odasıyla tam bir keyif isteyenleri bekliyor.

Düşük bütçeli otel tercih ediyorsanız, odaları geniş ve modern olmasının yanında çok fazla lüks sunamayan Starr Inn Hotel hem metroya yakınlığı hem de Schönbrunn Sarayı ile hayvanat bahçesine yakın oluşu ile öne çıkıyor. Schönbrunn Park’a direkt geçişe sahip olan Austria Trend Parkhotel ise bir zamanlar sarayın misafirhanesi olarak kullanılıyordu. Her iki otelin de yakınlarındaki restoranlar yürüme mesafesinde. Merkezden biraz daha uzakta bir aile işletmesi olan Hotel Pension Boch sessiz ve sakin bir caddede Belvedere Sarayı’nın yanında bulunuyor.

Austria-Trend-Parkhotel-Avusturya
Austria Trend Parkhotel, Viyana

Hostelde kalmayı düşünüyorsanız, My MojOBelieve it or NotKaiser23 gibi Viyana 7’inci bölgede yer alan ucuz hosteller tercihiniz olsun. Diğer yandan grup halinde seyahat ediyorsanız AirBnb ile gecelik 20€ dolaylarında Viyana gibi bir şehirde konaklamayı mümkün kılabilirsiniz. Bunun haricinde Try Oh Vienna, Way to Stay ve GAL Apartments, Vienna’da yine daire kiralamak için uygun siteler.

Viyana mutlaka keşfetmeniz, ruhunu hissetmeniz gereken bir Orta Avrupa şehri. Burada konaklamak için aklınızda bulundurmanız gereken bir şey de, en iyi fiyatlar için, yoğun yaz sezonundan ve okul tatillerinden kaçının.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here