Londra’da Güney Kensington bölgesinde bulunan Victoria ve Albert Müzesi, 1852 yılında Prens Albert ve Kraliçe Victoria adına yapılmış. Dünyanın en büyük dekoratif sanat ve tasarım müzesi olmasının yanında tam 4.5 milyon parça eseri barındıran müze, bazı tatil günleri haricinde yılın her günü saat 10.00 ila 18.00 arasında ziyaretçilere açık.

Victoria ve Albert Müzesi, Londra

Victoria ve Albert Müzesi, Londra

Her kültüre ait bir parça bulmanın mümkün olduğu müzede antika ve günümüze ait eserler sergileniyor. Dünyanın her yerinden sayısız parçanın bulunduğu ve Ortaçağ’dan kalma heykel, kostüm, ev eşyaları, mücevher ve gümüşlere kadar uzanan oldukça geniş bir koleksiyon ziyaretçilere sunuluyor. Baskı resim, fotoğraf ve her türlü resim ve çizim eserlerini de yine bu müzede görmek mümkün.

Heykellere meraklı olanların ilk olarak bakması gereken yer olan Duruşma Salonu iki devasa odadan oluşuyor. Bu heykellere özel bölümde ziyaretçiler yüzlerce heykel görme şansına sahip.

malta

Victoria ve Albert Müzesi, Case Court

Londra görülecek yerler arasında yer alan Trajan Sütunu ve Michelangelo’nun Davud Heykelinin replikalarının bulunduğu bölümü gezmek için oldukça büyük olması nedeniyle en az 2 saatinizi ayırmanız gerektiğini de hatırlatalım. Eğer geniş bir grup olarak ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, bir tur ayarlamanız en iyi çözüm olacaktır.

Victoria ve Albert Müzesi, Londra

Ayrıca gruptakilerin özellikle görmek istediği bir bölüm varsa ona özel bir tur ayarlayıp daha kişiselleştirilmiş bir organizasyon da yapmak mümkün.

Victoria ve Albert Müzesi‘nde keşfedebileceğiniz birçok farklı şey de bulunuyor. Ziyaret sırasında kumaş kesimi ve dizaynı hakkında eğitim de alabilirsiniz. Tek yapmanız gerekense gelmeden önce ne zaman bu eğitimlerin verildiğini web sitesinden kontrol etmek.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here