Postiga Yayınları, edebiyatımıza yıllarca anılacak bir isim kazandırıyor. Ayça Güçlüten okurlarının unutamayacağı bir ilk romanla geliyor. Güçlüten’in ilk romanı Uykusuz, Postiga Yayınları etiketiyle okurların beğenisine sunuldu.

Bir yer… Bir şehir… Renk tercihini griden yana kullanmış isimsiz bir kent. Varlığı ve yokluğu bir… Hem cansız hem de kan içinde. Sözcükler var. Nefesler var. Ter var. Saflık yok burada. Doğal olmayan bir işleyişte sürüklenmeler var. Tuhaf masallar anlatan ayyaş bir baykuş var. Yıkık dökük bir bina var. Bir adam var bir de. Ölümün kardeşi uykuyla düello halinde biri. Yeni yalnızlığına tutkun, birden çok kadını olan biri. Puslu rüyalarında asıl yaşamını sürdüren, mutsuzluğuyla meşhur biri. Ve elde edemediği bir şey var. Tek bir şey…

Ayca Güçlüten“Her şey şimdi başlıyor. Sen şu anda doğuyorsun. Ölmeyeceksin. Tabii ki herkes ölecek. Hiçbiri yok aslında. Ve sen de yoksun. Hiç olmadın. Seni senden sürdüm ben. Bunun için yıllarca uğraştım. Bazen midende yaşadım, bazen bağırsaklarında. Beyninde tatil yaptım. Kalbine hiç bulaşmadım. Burukluğu çaldım senden. Umudu, iyimserliği, gelenekselliği, sıradanlığı, yaşam iştahını… Tümünü her bir hücrenden özenle temizledim. Ve böylelikle yıllarını çaldım. Bir seyircisin sen. Şimdi bir bak kendine. İyisin. Tamamlanıyorsun. Ne kadar da grisin, olman gerektiği gibi.

Küçücüksün. İşte şimdi yaşıyorsun, uykusuz…”

Eser Adı: Uykusuz
Yazar: Ayça Güçlüten
Yayın Yönetmeni: Nurettin Hacıkurtiş
Kitap Editörü: Nazlı Berivan Ak
Kitabın Türü: Roman
Etiket Fiyatı: 18 TL
www.postigayayinlari.com
Maltepe Mah. Litros Yolu Fatih Sanayi Sitesi No: 12/74 Topkapı/İstanbul
Tel: 0212 613 68 94 Faks: 0212 613 68 96
twitter.com/postigayayin
facebook.com/postigayayin

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here