Arabaların girmekte zorlandığı dar patikalardan yürümek, doğa yürüyüşleri yapmak ya da devasa ağaçların arasından geçmek gözünüzü korkutmuyorsa nefes kesici manzaralara tanık olmaya hazır olun. İşte fotoğraf karelerinde görüp, ‘acaba burası Türkiye‘de neresi’ dediğiniz o eşsiz manzaralardan bazıları.

Türkiye’de En Güzel Manzaraya Sahip 25 Yer

25Deliklitaş, Siirt

2015 yılından bu yana turizme kazandırılması yönünde çalışmalar yapılan Rasıl Hacar mevkii, Botan Vadisi içerisinde yer alıyor. Şehir merkezinden 4 km uzaklıktaki Eruh yolu üzerinde yer alan bu bölgeye manzara izlemek için gelenlerin en gözde noktası ise Deliklitaş.

Önceki

18 YORUMLAR

 1. Marmaris’te son yıllarda bisiklet rotaları için yatırımlar yapıyor. Şehir içinde toplamda 11 km lik bisiklet rotası bulunuyor. Marmaris çevresindeki dağlarda ise dağ bisikleti rotası toplamda 700 Km civarında. Hazırlanmış 20 rotada istediğiniz çeşit rotayı kendinize seçebilirsiniz. Kırmızı tabelalar ile işaretlenmiş bu rotalarda akıllı telefonunuz ile tabelada bulunan barkodu okutursanız size bulunduğunuz rotayı söylüyor. Konuyla ilgili daha ayrıntılı birgi için onlineexcursions.com/tr/marmaris-bisiklet-yolu/ linkini tıklayabilirsiniz.

  Marmaris tatiline gelecek olanlara araçları ile geldiklerinde kendi bisikletlerini getirmelerini tavsiye ederiz. Kendi bisikletiniz yok ya da getiremiyorsanız üzülmeyin. Burada da bisiklet kiralayabilirsiniz.

  Marmaris’ten herkese selamlar.

 2. Pamukkale travertenlerini, Kütahya Kaplıcalarını Ispartaya gül tarlalarını ve lavanta bahcelerini ekleyebilirsiniz.

 3. Giresun Yağlıdere Gölyanı Obasını görmediniz ve Dereli Kümbet görmediniz tabiki cenneti görmediniz, gördüklerinizi cennet sanıyorsunuz. Görmeden yorum yazmayın kardeşlerim.

  • Senin dediğine bakarsak hayatımız boyunce böyle bir yazı yazamayız. Türkiye’yi karış karış gezmek ve fotoğraflamak gerekirdi ve buna ne ömür ne bütçe yetmezdi. O yüzden yargılamadan, ders vermeden bilgileri veya bildiklerinizi paylaşmanız yeterli. Biz de okuyucularla paylaşmaktan mutluluk duyarız.

 4. Türkiye’de en güzel manzaraya sahip 10 yer diyeceğinize, gezip gördüklerim arasında en güzelleri derseniz daha doğru olur sanırım. Mesela Munzur vadisini gördün mü? Yukarılardan seyrettin mi?

  • Evet Munzur Vadisi’ni gördüm. Buradaki içerik daha çok yüksekten bakılınca görülen manzaraları kapsıyor. Öyle bir yer vadide varsa, fotoğrafı da varsa gönderin ekleyeyim.

 5. Öznel degerlendirme yapiliyor madem, sahsen Sinop Hamsilos (Turkiyedeki tek fjord) ve mardin Midyat (mistik sakinlik) da eklenebilir tarafimdan. Buyuk Agri Dagi resimlerde bile cezbeden bir goruntu. Bir gun oraya da bakacam.
  Gerci Anadolu’yu baz alinca ilk 10 yerine ilk100 listesi daha mantikli olur 🙂

 6. *Babadağ’dan Ölüdeniz
  *Sakar’dan Gökova Körfezi
  *Sonbahar’da Yedigöller Milli Parkı tüm yol
  *Dalyan’dan Kaunos ve Ekincik yolundan Köyceğiz Dalyan

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here