Turgutreis (Karatoprak), Ege Bölgesi‘nde Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı, dünyaca ünlü bir turizm beldesi. Bodrum Yarımadası’nın batı ucunda yer alan ve adanın 2. büyük yerleşimi olan Turgutreis, eşsiz bir gün batımı manzarasına sahip. Muğla’ya 124 km, Bodrum’a 18 km, Akyarlar‘a 8 km, Gümüşlük‘e 6.5 km, Bodrum-Milas Havalimanı’na da 50 km uzaklıkta bulunan Turgutreis, Kefaluka, Fener Burnu, Karaincir Plajı, Aspat (Aspartos), Kadıkalesi ve Bağla gibi önemli turistik adresleri barındırıyor.

Küçük bir balıkçı köyü olarak kurulan Turgutreis, Bodrum Yarımadası’nın bu en büyük koyu olan ve dünyanın en iyi 10 kumsalı arasında gösterilen Akyarlar Koyu ile günümüzde Türkiye’nin en gözde tatil beldesi. Turgutreis’in 3 mil açıklarındaki Çatalada, Çavuşadası, Tüllüce, Topanadası ve Yassıada özellikle yabancı lüks yatların uğrak yerlerinden. Yunanistan, İngiltere, İtalya ve İspanya’dan gelen lüks yatların rotalarında yer alan el değmemiş bakir adalara her yıl çok sayıda turist uğruyor. Ayrıca bu cennet adalara yaz aylarında her gün Turgutreis Limanı’ndan günlük tur tekneleriyle geziler düzenleniyor.

Turgutreis Nerede Nasıl Gidilir

Turgutreis Nerede

Büyük tatil köyleriyle ünlü Kadıkalesi’ne yürüyüş mesafesinde yer alan Turgutreis’e ulaşım karayolu ve havayolu araçları ile oldukça kolay. Bodrum Milas Havalimanı’na 50 km mesafede yer alan Turgutreis’e gelmek için öncelikle Muğla’ya gelebilir, buradan özel aracınızla, havalimanı servisleriyle veya minibüslerle beldeye yaklaşık 3o dakikada ulaşabilirsiniz.

Bodrum merkeze, havalimanından veya otogardan geldikten sonra buradan yazın neredeyse 24 saat süreli minibüs seferlerinin düzenlendiği Turgutreis, Yalıkavak, Akyarlar, Türkbükü, Ortakent, Bitez, Gümüşlük ve Torba gibi beldelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gelecekseniz Bodrum merkeze geldikten sonra tabelaları takip ederek yaklaşık 20 dakikada Turgutreis’e ulaşabilirsiniz.

Turgutreis Nasıl Gidilir

Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı, dünyaca ünlü Akyarlar Koyu ile Türkiye’nin gözbebeği Turgutreis, kendine özgü beyaz badanalı çatısız evleri, mor renkli begonvil çiçekleriyle, deniz, güneş ve kumun haricinde eşsiz bir güzellik vadediyor. Keşfedin!

1 YORUM

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here