Seyahat etmeyi seviyoruz ve imkanlar el verdikçe de eskisinden daha da sık tatile çıkıyoruz. Artan havayolu şirketleri ve uçak bileti firmalarının rekabeti dolayısı ile de ucuz uçak bileti bulmak artık eskisinden çok daha kolay. Ancak bizler uçak bileti konusunda püf noktaları pek bilmediğimizden biraz da tembel olduğumuzdan bu fırsatları kaçırıyor gibi görünüyoruz.

Kim ne derse desin biz Türklerin en belirgin huyu işimizi son dakikaya bırakmak. Bu bize artan tatil ve ulaşım maliyeti olarak geri dönüyor. Oysa ki daya uyguna uçak bileti bulmak mümkün.

Tatil İçin En Uygun Uçak Bileti Bulmak

Daha ucuza uçmak için birkaç tüyoyu akılda tutarak en uygun fiyata uçak bileti bulmamıza engel değil!

Tatil Uçak Bileti

1. Teknolojiyi kullanın

Hepimiz biliriz ki uygun fiyatlı uçak bileti bulmanın en önemli mihenk taşı zamanında araştırma yapmak ve doğru zamanda bileti almak. Artık hepimizin cebinde akıllı telefonlar varken uygun fiyata uçak bileti için araştırma yapmak hiç de zor değil. Zamanında araştırmaya başlayın, ki uzmanlar bunun için en az 2 ay öncesinden fiyatlara bakmanızı tavsiye ediyor. Gitmeyi düşündüğünüz rotanın biletleri satıldıkça havayolu firmaları uçak bileti fiyatlarını yükseltiyor. Elinizdeki teknolojiyi kullanın ve geç kalmayın!

2. Havalimanlarını tarayın

Seyahat etmek istediğiniz destinasyonda, yakın civarda yer alan başka havalimanı var mı diye kontrol edin. Bazı budget airlines dediğimiz uygun fiyatlı bilet sunan havayollarının indiği havaalanlarını gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine olan mesafeyi hesaplayın ve transfer araçlarını araştırın. Mesela Türkiye’de Sabiha Gökçen Havalimanından uçmak Atatürk havalimanından uçmaya göre daha uygun. Farklı başkentlerde de böyle havalimanları var.

3. Uçak bileti firmalarını Kıyaslayın

Günümüzde internet üzerinde uçak bileti fiyatlarını karşılaştıran pek çok seyahat arama motoru var. Bunları tercih ederek hem zamandan tasarruf edebilir, hem de havayolu firmalarının ve online seyahat acentelerinin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Site site gezmekten başınız dönmesin. Ülkemizin çok sayıda fiyat karşılaştırmaları yapan yerli uygulamaları var. Çoğu da oldukça başarılı hem de.

4. Fiyatları araştırın

Bazı seyahat arama motorlarının hem internet üzerinden hem de akıllı telefon uygulamalarından fiyat alarmı oluşturma özelliği bulunuyor. Seyahat etmek istediğiniz destinasyon için bir uyarı bildirimi oluşturun ve bırakın uygulama en uygun uçak bileti kampanyaları ortaya çıktığında sizin için araştırıp bildirsin.

5. Esnek olun

Sezonun yoğun olduğu dönemlerden mümkün olduğunca uzak durmak, birkaç ay sonraki uçuşları tercih etmek ve tarih konusunda esnek davranmak daha ucuza uçmanın tüyoları arasında.Diyelim ki Gaziantep uçak bileti almanın peşindesiniz. Herkes 30 Ağustos’ta tatil fırsatını kaçırmayacağından bu tarihte fiyatlar yüksektir. Siz bir diğer haftasonu Cuma akşam gidin ve pazar akşam dönün. Böylesi daha ekonomik olur.

3 YORUMLAR

  1. Harika ipuçları olmuş. Esnek olmak ve karşılaştırma yapmak son derece faydalı olabiliyor.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here