Singapur, Güneydoğu Asya’nın en modern şehirleri arasında sayılıyor. Işıl ışıl gökdelenleri, modern binalardaki alışveriş merkezleri, dünya standartlarındaki otelleri ile oldukça görkemli bir şehir görüntüsü olan Singapur’un en meşhur gökdelenlerinden biri olan Marina Bay Sands, Singapur’un en gösterişli gökdelenlerinin bulunduğu, gündüzü ayrı görkemli, gecesi ayrı şaşalı Marina Bay bölgesinde yer alıyor.

8 milyar Singapur Doları değerindeki resort, dev bir gemi şeklinde gökyüzüne doğru yükselen bir yapı. Singapur’un simgelerinden biri haline gelmiş üç 55 katlı gökdelen ve üzerinde bu üç ihtişamlı yapıyı birleştiren 340 metre uzunluğundaki teras, bir seyir alanı ve dünyanın en yüksek açıkhava havuzunun bulunduğu büyük bir alan.

Singapur Marina Bay Sands

Moshe Safdie isimli mimar tarafından tasarlanan ve 2011’de açılan Marina Bay Sands’te 2561 odalı bir otel, dünyanın en meşhur kumarhanelerinden biri, fuar ve sergi alanı, dünyaca ünlü markaların mağazalarının yer aldığı alışveriş merkezi, dünya standartlarında restoranlar, müze ve iki tiyatro salonu yer alıyor.

Marina Bay Sands’in 150 metre uzunluğundaki açıkhava “sonsuzluk havuzu”, Marina Bay Sands yapılarının tepesinde, 57. Katta yer alıyor ve havuz, dünyanın en yüksekteki, en büyük yüzme havuzu. Yüzerken Singapur’un tüm gökdelenlerinin izlenebileceği, Marina Bay’in en güzel manzaralarını sunan havuzdan yalnızca Marina Bay Sands Oteli’nin misafirleri yararlanabiliyor.

Marina Bay Sands Skypark

Dünyaca ünlü bu havuzun hemen yanındaki Marina Bay Sands Skypark seyir terasına ise 23 Singapur Doları değerindeki bileti alan herkes çıkabiliyor. Havuzla aynı yükseklikteki Skypark’ın manzarası, özellikle akşamları, tüm gökdelenlerin ışıl ışıl yukarıdan seyrederken nefes kesici.

Skypark, ülkenin simgesi Merlion Heykeli, Supertrees isimli dev yapay ağaçların bulunduğu Gardens by the Bay ve dünyanın en yüksek ikinci dönme dolabı Singapore Flyer gibi birbirinden özel noktaları yukarıdan doya doya seyretme imkanı tanıyor. Seyir terasında, C’est La Vie isimli restoran, Singapur’un şahane manzaralarının panoramik olarak izlenip yemek yenilebileceği şık bir restoran.

Marina Bay Sands, Singapur

Marina Bay Sands otelinin çift kişilik odalarında konaklama ücreti 399 Singapur Doları’ndan başlıyor. Otelde kalmayanlar için havuzdan yararlanılamasa da, Skypark seyir terası nefes kesici manzaralar sunan diğer seçenek. Singapur’da en popüler gözlem noktalarından olan Skypark, hem gündüzleri hem de geceleri özellikle fotoğraf çekmeyi sevenler için unutulmaz manzaralar sunuyor.

Singapur’a nasıl gidilir

İstanbul-Singapur arasında, ülkenin ulusal havayolu şirketi olan Singapore Airlines‘ın direk uçuş seferleri bulunuyor. Dünyanın en iyi havaalanı olarak bilinen Changi Airport‘a iniyorsunuz. Singapur’dan havaalanı ulaşımı metro, otobüs ve yeşilliklerle çevrili karayolları ile epeyce kolay.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here