Singapur, Güneydoğu Asya’nın en modern şehirleri arasında sayılıyor. Işıl ışıl gökdelenleri, modern binalardaki alışveriş merkezleri, dünya standartlarındaki otelleri ile oldukça görkemli bir şehir görüntüsü olan Singapur’un en meşhur gökdelenlerinden biri olan Marina Bay Sands, Singapur’un en gösterişli gökdelenlerinin bulunduğu, gündüzü ayrı görkemli, gecesi ayrı şaşalı Marina Bay bölgesinde yer alıyor.

8 milyar Singapur Doları değerindeki resort, dev bir gemi şeklinde gökyüzüne doğru yükselen bir yapı. Singapur’un simgelerinden biri haline gelmiş üç 55 katlı gökdelen ve üzerinde bu üç ihtişamlı yapıyı birleştiren 340 metre uzunluğundaki teras, bir seyir alanı ve dünyanın en yüksek açıkhava havuzunun bulunduğu büyük bir alan.

Singapur Marina Bay Sands

Moshe Safdie isimli mimar tarafından tasarlanan ve 2011’de açılan Marina Bay Sands’te 2561 odalı bir otel, dünyanın en meşhur kumarhanelerinden biri, fuar ve sergi alanı, dünyaca ünlü markaların mağazalarının yer aldığı alışveriş merkezi, dünya standartlarında restoranlar, müze ve iki tiyatro salonu yer alıyor.

malta

Marina Bay Sands Otel’in 150 metre uzunluğundaki açıkhava “sonsuzluk havuzu”, Marina Bay Sands yapılarının tepesinde, 57. Katta yer alıyor ve havuz, dünyanın en yüksekteki, en büyük yüzme havuzu. Yüzerken Singapur’un tüm gökdelenlerinin izlenebileceği, Marina Bay’in en güzel manzaralarını sunan havuzdan yalnızca Marina Bay Sands Oteli’nin misafirleri yararlanabiliyor.

Marina Bay Sands otelinin çift kişilik odalarında konaklama ücreti 399 Singapur Doları’ndan başlıyor. Otelde kalmayanlar için havuzdan yararlanılamasa da, Skypark seyir terası nefes kesici manzaralar sunan diğer seçenek. Singapur’da en popüler gözlem noktalarından olan Skypark, hem gündüzleri hem de geceleri özellikle fotoğraf çekmeyi sevenler için unutulmaz manzaralar sunuyor.

Marina Bay Sands Skypark

150 milyon dolara mal olan, 3900 kişi kapasiteli Sands Marina Sky Park, kapladığı 1.24 hektarlık alanla, yükselen üçüz kuleler üzerinde gemi gibi oturan bir gökyüzü parkı. Üç havuz, yeme-içme alanları, cennet bahçesi denilen 250 çeşit ağaç ve 650 çeşit bitkiyi barındıran bir bahçenin de bulunduğu Sands Marina Sky Park’ın bir uçtan diğer uca uzunluğu 340 m, enine genişliği ise 40 m. Kentin 360 derecelik manzarasına hakim kulelerin kenarında gökyüzüne uzanan gözlem terasıyla adeta bir mühendislik harikası olan yapı için 700 ton çelik kullanıldı.

Dev bir turist çekim alanı olan Sands Marina Sky Park’ta yer alan ve 4000 koltuk kapasitesine sahip tiyatrolar toplam 22 bin metrekarelik bir alana yayılıyor. Ayrıca, sahilde 10 bin insanı barındırabilecek 5000 metrekarelik konser alanı ve canlı şovlara ev sahipliği yapan bir performans alanı da var. Kent bütününe kara yolu ve yaya yolları ile entegre olan Sands Marina Sky Park, kıyı şeridi kullanımının devamlılığını sağlayan bir proje olduğu kadar, kendin diğer bölgelerine yine bir strüktür güzeli olan Marina Bay Yaya Köprüsü ile bağlanıyor. Tüm kompleksin 5.7 milyar dolara mal olduğu Sands Marina Sky Park projesi, tam bir 21. yüzyıl eğlence ve kültür merkezi!

Marina Bay Sands, Singapur

Dünyaca ünlü bu havuzun hemen yanındaki Marina Bay Sands Skypark seyir terasına ise 23 Singapur Doları değerindeki bileti alan herkes çıkabiliyor. Havuzla aynı yükseklikteki Skypark’ın manzarası, özellikle akşamları, tüm gökdelenlerin ışıl ışıl yukarıdan seyrederken nefes kesici.

Skypark, ülkenin simgesi Merlion Heykeli, Supertrees isimli dev yapay ağaçların bulunduğu Gardens by the Bay ve dünyanın en yüksek ikinci dönme dolabı Singapore Flyer gibi birbirinden özel noktaları yukarıdan doya doya seyretme imkanı tanıyor. Seyir terasında, C’est La Vie isimli restoran, Singapur’un şahane manzaralarının panoramik olarak izlenip yemek yenilebileceği şık bir restoran.

Singapur’a nasıl gidilir

İstanbul-Singapur arasında, ülkenin ulusal havayolu şirketi olan Singapore Airlines‘ın direk uçuş seferleri bulunuyor. Dünyanın en iyi havaalanı olarak bilinen Changi Airport‘a iniyorsunuz. Singapur’dan havaalanı ulaşımı metro, otobüs ve yeşilliklerle çevrili karayolları ile epeyce kolay.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here