Singapore Zoo, Singapur Turizm Ofisi tarafından dokuz kez “En İyi Zaman Geçirme Yeri” olarak seçilmiş ödüllü bir hayvanat bahçesi. 1973’te ziyarete açılan hayvanat bahçesinde 300’ün üzerinde türde 2,800 hayvan bulunuyor. Yılda 1.7 milyon kişinin ziyaret ettiği hayvanat bahçesinin en öne çıkan özelliği, hayvanların kafes içerisinde tutulmamaları ve doğal ortamlarında gözlemlenebilmeleri.

Singapur Hayvanat Bahçesi, hayvanların kökenleri olan ülkelere göre ayrılmış. Örneğin “Vahşi Afrika/Wild Africa” bölümünde çita, aslan, puma, leopar gibi hayvanlar, “Asya/Asia” bölümünde ise fil gibi hayvanlar ziyaret edilebiliyor.

Zoo Singapore

Parktaki yollarda asılı haritalardan görülmek istenen hayvanlar seçilip, o yol takip edilebiliyor. Yorulmadan gezmek isteyenler için ise, tramvay hizmeti var.

Tramvaydaki rehber, hayvanların bulunduğu noktalara gelince anons yapıyor ve fotoğraf çekmek isteyenler için kısa bir ara veriyor.

Çocuklu aileler için mükemmel bir yer olan Singapur Hayvanat Bahçesi, çocukların koruma altında olan Uzun Burunlu Borneo Maymunu, Beyaz Aslan gibi hayvan türleri dahil olmak üzere, leopar, zebra, aslan, zürafa, deniz aslanı, fil ve suaygırı gibi hayvanlar ile doğal yaşam ortamlarında tanışmasını sağlıyor.

Singapore-Hayvanat-Bahcesi Singapur Hayvanat Bahçesi

Hayvanat Bahçesi’nde, günün belirli zamanlarında fil besleme gösterisi ve suaygıtı şovu gibi özel etkinlikler de düzenleniyor. En göze çarpan etkinliklerden birisi de, sabahları 9-10:30 saatleri arasında gelen ziyaretçilere orangutanlar eşliğinde yapılan açık büfe kahvaltı.

Yetişkinler için 35 Singapur Doları, çocuklar için 25 Singapur Doları olan orangutanlar etrafta gezinirken birlikte kahvaltı yapılabilecek neşeli etkinlik, tüm Asya’da sadece Singapur’da düzenleniyor.

Singapur -Gezilecek Yerler, Zoo

Singapur’da gezilecek yerlerden önemli biri olan Singapore Zoo’ya kuzey-güney metro hattı olan kırmızı hat üzerindeki otobüs bağlantılarından 927, 138 ve 926 numaları otobüsler ile ulaşılabiliyor. Hayvanat Bahçesi’ne giriş ücreti yetişkinler için 32 Singapur Doları, çocuklar için ise 21 Singapur Doları.

Türü tehdit altında olan birçok hayvanın güzel bir park içerisinde ziyaret edilebileceği Singapore Zoo, özellikle hayvanların açıkhavada ve doğal alanlarında ziyaret edilebilmesi açısından eğlenceli bir aktivite. Singapur Airlines İstanbul-Singapur arasında tarifeli seferler düzenliyor.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here