Asya Singapur Singapur Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Singapur Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

37194
11

Singapur, Malay Yarımadası’nın güney ucunda yer alan, Asya’nın önde gelen iş, eğlence ve tatil merkezlerinden birisi. Yüksek gökdelenlerin, devasa alışveriş merkezlerinin, lüks oteller ve plazaların her yandan yükseldiği bu ülke, bugün dünya genelinde en önemli ticaret, finans ve liman kentleri arasında yerini almayı başarabilmiş.

Asya ülkelerinin karakteristik özelliklerini pek de taşımayan, yüksek hayat standartları ile bilinen Singapur, nefis doğası, çok çeşitli ve ilginç tema parkları ve alanları, sunduğu eğlence ve zengin deneyim seçenekleriyle her yıl milyonlarca turisti misafir ediyor.

Singapur Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

10Singapur sürekli büyüyor

Marina Bay, Singapur

Singapur sürekli hacim olarak büyüyen bir ülke. Altmışlı yıllardan bu yanan ülkenin 581 km karelik yüz ölçümü, yaklaşık 710 km kareye çıkmış. Arazi doldurma çalışmaları sayesinde ülke, adanın eski büyüklüğünün neredeyse iki katına ulaştı.

Singapur, yaptığı uzun vadeli planlamalarla 2030’da 100 km kare daha büyümeyi hedefliyor. Yapılan arazi doldurmalarının en mükemmel örneği olarak Marina Bay bölgesi gösteriliyor. Bunun için her yıl milyonlarca metre küp toprak ve taş Malezya’dan ithal ediliyor.

Önceki

11 YORUMLAR

  1. Almanya’da yasiyorum. Singapur’da is kurma düsüncem var, basarili olmak icin cok calismam arastirmam gerekiyor. Sonucu buradan yazarim.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here