Dünyanın en çok ziyaretçi çeken ülke ve şehirleri ‘turist avcısı’ olarak da nitelendirilen dolandırıcıların hedefinde. Turist dolandırıcılıklarının sıkça yaşandığı bu yerlere gitmeden önce dolandırıcılık olayları konusunda hazırlıklı olun.

20Sahte polis

Sahte para ihbarı aldığını söyleyen polis görünümlü dolandırıcılar bu yöntemi kullanarak yanınıza yaklaşıyor. Cüzdanınızı, vize ve pasaportunuzu görmek istediklerini söyleyen polisler belirli bir miktar ödeme yapmanızı istiyor ya da paranızı çalarak olay yerinden uzaklaşıyor. Bu yöntem daha çok Mexico City, Bangkok, Bükreş ve Bogota gibi şehirlerde görülüyor.

Önceki

4 YORUMLAR

  1. Barcelona’da yankesiciler yanıma gelmişti. Elinde gece kulubu yada striptiz kulup benzeri bir brosurle gelip bir seyler anlatirken bir yandan cüzdanı araklamaya calisiyorlar. Dikkat ! Bir de grup halinde gezen kalabalik cingene cocuklar var. Elinde cicek ya da benzer bir seyi satarken diger cocuklar işi hallediyor. Etrafinizi sarmanıza izin vermeyin. Bulgaristan’da Turkce konustugunuzu duyan cingeneler yanınıza gelip para bozmak istiyorlar. Kesinlikle doviz bürolarindan baska yerde para bozdurulmamalı.

  2. Bangkok da dolandırılmazsınız ama Pattaya da bi Polise ehliyetsiz motor kullanıyoruz diye 2000 Baht rüşvet verdik. Umarım gerçek Polistir rüşvet vermek dolandırılmaktan daha iyi :))

  3. Ukrayna’da başıma gelen olay. kız arkadaşım paniğe kapılmak yerine sadece benim dediklerimi yapsaydı 100 euro kaptırmayacaktım! Mevzu 100 euro değil de, basit bir şekilde dolandırılmak koydu be.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here