Amsterdam’ı sadece kanallarıyla, renkli çiçeklerle dolu marketleriyle ve bisiklet yollarıyla tanımlamak çok kolay. Ancak ne zaman ki en güzel Flemenk tasarımlarının bulunduğu sanat galerilerini ziyaret eder ve eşsiz gece hayatını yaşarsınız, işte o zaman dünyanın en muhteşem şehirlerinden biri olduğunun farkına varabilirsiniz.

Red Light District Amsterdam

İlk bakışta herkesin aklına gelen sex ve uyuşturucu ile ün yapmış olan Red Light District dışında kanalların etrafında bulunan çok zarif bir mimariye, huzurla kafelere ve genel olarak insanları “yaşa-yaşat” yaklaşımına sahip. Bu yüzden birbirinden değerli müzeleri gezmenin dışında kendinizi şehrin bu harikulade atmosferine bırakın ve hayatın tadını çıkarmaya bakın.

Red Light District Amsterdam

Amsterdam Gece Hayatı: Red Light District

Amsterdam gece hayatı denince akla gelen ilk yerlerden biri olan Red Light District, denetim altında tutulan vitrinli genelevlerin bulunduğu bir bölge. Birçok sexshop, randevu evi, gay bar, sinema, tiyatro, çeşitli türlerde müzenin bulunduğu, sex showlarının düzenlendiği fakat eşinizle, dostunuzla gidebileceğiniz, gerçekten ilginç bir deneyim yaşayabileceğiniz bölge. Yıl boyunca pek çok turist ünlü cadde vitrinlerini görmek, bölge atmosferini keşfetmek için bu bölgeye akın ediyor.

14. yüzyılda kadın arayışı içerisinde şehre varan denizcilerin talebiyle kurulan Red Light, her ne kadar fuhuş ve uyuşturucu ile ünlü olsa da gün boyu polis koruması altında tutuluyor. Bu bölgede çalışanlar, sağlık denetiminden geçiriliyor ve devlete vergi veriyorlar.

Red Light District Cafe

Birbirini kesen dar sokaklarında gündüz kalabalık turist grupların bulunduğu, ilgi çekici birçok kafe, bar restoran ve güzel kanal evlerinin keşfedildiği Red Light District, akşamları ise kırmızı neonlar altında eğlenmek isteyenler tarafından ilgiyle karşılanıyor. Her yıl milyonlarca turist yalnızca Red Light District’i görmek için buraya geliyor.

Red-Light-District-Shop

Bölgede ayrıca süslemeli köprüler ve Amsterdam’ın en güzel kanalları bulunuyor. Eğlence anlayışı ilginizi çekmese bile şehrin bu dünyaca ünlü mahallesi mutlaka görülmeli. Amsterdam’nın her köşesini keşfetmek istiyorsanız Amsterdam gezilecek yerler yazısına da göz atın.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here