ParisEyfel Kulesi, eşsiz koleksiyona sahip müzeleri, romantizm kokan sokakları, şahane atmosferi ve ışıl ışıl geceleriyle büyülü bir şehir. Bu özelliklerinin yanı sıra en az kendisi kadar bilinen Şanzelize Bulvarı, lüks alışveriş merkezleri ve rengarenk pazarlarıyla tüm dünyanın akın akın geldiği bir alışveriş cenneti.

Adeta devasa bir açık hava alışveriş merkezini andıran Paris‘in konsept ürünler sunan mağazalarının olmaması düşünülemez değil mi?

İşte bir Paris gezisinde, alışveriş yapmasanız bile mutlaka görmeniz gereken, her biri birer sanat galerisi niteliğinde farklı konseptlere sahip olan Paris mağazaları…

Paris’in Konsept Alışveriş Mağazaları

L’Eclaireur

Paris'in Konsept Mağazaları, L'Eclaireur

L’Eclaireur butik olmanın çok ötesinde modaya yön veren sanatçıların yeteneklerini sanatsal bir konseptte sunan nadir mağazalardan biri. Bu yönüyle alışverişten çok daha fazlası olan L’Eclaireur Paris’in neden modanın kalbi olduğunu anlamak adına özellikle görülmesi gereken bir yer.

En büyük iddialarının müşterilerini analiz ederek stillerini yaratmak ve geliştirmek olduğunu söylüyorlar. Ünlü ve özel tasarımcılara ait pek çok parçanın olduğu butiğin büyüleyici atmosferi, dikkatinizi kıyafetlerden çok iç dekorasyonuna vermenize de neden oluyor. Onların istediği de zaten buranın bir mağaza vitrini olarak değil, pahalı bir konsept mağaza olarak gezilmesi…

Adres: 40 Rue de Sévigné 75003 Paris (5 farklı konseptte mağazası mevcut)
Metro: Saint Paul

Colette

Paris'in Konsept Mağazaları, Colette

Colette Paris kadar bilinen bir konsept mağaza (concept store). Dünyaca ünlü marka ve tasarımcıların sınırlı sayıdaki tasarımları burada bulunuyor. Longchamp’dan Nike’a, Celine’den Dior’a kadar yelpazesinin çok geniş olduğu Colette anne-kız Colette ve Sarah Lerfel tarafından kurulmuş. Butiğin çıkış noktası ise moda, tasarım, güzellik, müzik, kitap ve teknoloji olarak belirlenmiş. Kitaptan dergiye, CD’den kıyafetlere, mumdan teknolojiye kadar ne ararsanız var. Müşterilerine sınırlı sayıda lüks ve orijinal ürünler sunan Colette’i mutlaka görün.

Adres: 213 Rue Saint-Honoré 75001 Paris
Metro: Tuiliries

Merci

Paris'in Konsept Mağazaları, Merci

Merci müşterilerine ürünün kendisinden çok bir felsefe sunan, artistik, bambaşka bir konsept mağaza.

Giyimden çiçeğe, mobilyadan ev eşyasına hem vintage hem de fütürist objeler sunan Merci, aynı zamanda bir yaşam alanı.  150.000 kitaplı edebi kafesi, dekorasyonu ve displayleri ile diğer konsept mağazalardan farklı bir çizgide.

Merci’de sınırlı sayıda üretilmiş trend ürünler değil, fonksiyonelliğinin ötesinde, ürünün kendi değerinin ön plana çıktığı çalışmalar bulunuyor.

Pek çok tasarımcının ürünlerini bulabileceğiniz Merci, Paris gezisinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken alternatif bir mağaza.

Adres: 111 Boulevard Beaumarchais  75003 Paris
Metro: Saint Sébastien Froissart

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here