Fransa Paris Paris’e Nasıl Gidilir

Paris’e Nasıl Gidilir

2862
0

Paris, insana yaşama sevinci veren, geçmişten bugüne insanoğluna dair tüm duyguları içinde yaşatıp büyüten; aşkın, sanatın, modanın ve şarabın en çok yakıştığı büyülü bir şehir. Paris’in ister parıltılı, lüks adreslerini gezin ister bohem, asıl ayrıntıları ruhunuza hitap edecek az bilinen köşelerini, herkesin beklentilerini karşılayabilecek zenginlikte bir şehir.

Bırakın kendinizi sokaklarına; hemen her insanın hayatının bir döneminde mutlaka görmesi gereken Paris‘i keşfe başlayın. Tüm varlığınızı mutlulukla dolduran bir deneyime dönüşeceğine eminiz!

Parise Nasıl Gidilir Paris

Paris’e nasıl gidilir? 

Charles de Gaulle Havalimanı

Paris’in 27 kilometre kuzeyinde bulunan Paris’in en büyük havaalanı Charles de Gaulle Havalimanınına THY, Air France ve Onur Air ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, her gün, 3 saat 45 dakika direkt uçuş düzenleniyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için her 15 dakikada bir kalkan trenleri kullanabilir.

malta

Taksiyle 40 dakikada Paris, ortalama 55 Avro
Roissy Bus shuttle servisiyle 1 saatte Opéra İstasyonu, ortalama 10 Avro
RER B tren hattıyla 30 dakikada Gare du Nord veya Châtelet – Les Halles İstasyonu, ortalama 10 Avro

Parise Nasıl Gidilir Sanzelize

Orly Havalimanı

Şehrin ikinci havalimanı olan Orly Havalimanı (Aeroport d’Orly) ise Paris’in 16 kilometre güneyinde bulunuyor ve aynı şekilde tren yoluyla şehir merkezine ulaşım mümkün.

Pegasus ve Transavia Havayolları ile Sabiha Gökçen Havaliman’ından, her gün, 3 saat 45 dakika direkt uçuş bulunuyor. Havalimanı şehir merkezine 16 km mesafede yer alıyor.

Taksiyle Paris, ortalama 30 Avro
Orlybus ile Denfert-Rochereau İstasyonu, 30 dakikada, ortalama 7.5 Avro

Beauvais Havalimanı

Eğer daha ucuz bir hava yoluyla geliyorsanız diğerlerine göre daha küçük olan Beauvais Havalimanı’na inmeniz muhtemel. Yaklaşık 80 dakikalık yolculuk süresinde havalimanı otobüsleriyle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Paris’i bir kez gördüğünüzde, dönmek istemediğiniz, hatta yerleşmeye karar verdiğiniz dünya üzerindeki nadir şehirlerden biri.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here