Prag’da opera, tiyatro ya da bale gösterisi izlemek istediğinizde Ulusal Tiyatro ziyaret edebileceğiniz en iyi mekân.

Fiyatlar şirkete ve gösteriye göre çok büyük farklılıklar gösterebiliyor. 50 çek korunu (yaklaşık 2 dolar) karşılığında oldukça ucuz opera biletleri alabileceğiniz gibi, bale ve müzikal tiyatrolar için 1290 korun (yaklaşık 52 dolar) ödemeniz gerekebilir.

Ulusal Tiyatro, Prag

National Theatre (Ulusal Tiyatro)

Uygun fiyatlı bir gösteri izlemek istiyorsanız, öğleden sonraki seansları tercih edebilirsiniz. Gösteriler büyük çoğunlukla Çek dilinde gerçekleştiriliyor, ancak İngilizce altyazı imkânı mevcut.

Gezginler turistlere, her hangi bir gösteri izlemeseler bile tiyatro binasının içerisine mutlaka girmelerini, binanın ihtişamlı mimarisini görmelerini ve hatıra fotoğrafı çektirmelerini öneriyorlar. Zira bu kısa ziyaret için ücret talep edilmiyor.

National Theatre (Ulusal Tiyatro)

Ulusal Tiyatro, Legion Köprüsü’nün güney çıkışının hemen sonunda yer alıyor. Buraya Narodni Trida metro istasyonu ya da 9, 17, 18, 22, 36, 53, 57, 58, 59 ve 91 numaralı tramvay hatları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Gösteri programını incelemek ve daha detaylı bilgi almak için ise Ulusal Tiyatro’ya ait web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here