Napoli, Roma’nın 2 saat kadar güneyinde İtalya‘nın Campania bölgesinde bulunuyor. Napoli Körfezi’nin kuzey köşesinde tam kıyıda harika bir lokasyona sahip ve İtalya’da ki en güzel körfezlerden biri. Güney İtalya’nın ise tartışmasız en önemli körfezi durumunda.

Napoli’ye Ne Zaman Gidilir

Napoli’yi ziyaret etmek için temmuz ve ağustos en sıcak aylar, ancak yağmur konusunda endişelenmenize gerek olmayan bir dönem. Sonbahar ziyaret etmek için en iyi zaman. Ekim ayında gündüz hava sıcaklığı oldukça ideal, ancak ayda 12 gün yağmur ortalaması bulunuyor. Eylül ayında daha az yağmur var ve 8 saat gün ışığından faydalanabiliyorsunuz, oldukça iyi sayılır.

Napoliye Nasil Gidilir

Bahar mart ayında başlıyor ve gün içinde sıcaklıklar artabiliyor, ancak halen ziyaret için uygun bir zaman denilebilir. Marttan mayısa kadar uygun sıcaklıklar ve yeterince gün ışığı ile gidilmeye uygun bir zaman.

Yeni yıl kutlamalarının en güzel gerçekleştiği ve en güzel havai fişek gösterilerinin yapıldığı yerlerden biri de yine burası. Noel dönemi şehir tamamen süsleniyor ve inanılmaz güzel bir ruha sahip oluyor. Napoli’nin merkezinde bulunan Via San Gregorio Armeno Caddesi İsa’nın doğuşu ile ilgili birçok sanat eseri satan sokak satıcıları ile dolup taşıyor.

Napoli Ne Zaman Gidilir

Napoli’nin en önemli festivali San Gennaro olarak kabul ediliyor. Festival her yıl 19 Eylül’de sokak gösterileri ve katedralde yapılan dini bir seramoni ile kutlanıyor. Easter zamanında büyük bir geçit ve çok eğlenceli dekorasyonlarla şehir tekrar süsleniyor. Şehrin olmazsa olmazları arasında müzik festivalleri de var.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here