Ana sayfa Gemi Turları MS Krasin Gemisi: Volga Nehri Turu

MS Krasin Gemisi: Volga Nehri Turu

357
1

Volga Nehri üzerinde keyifli bir yolculukla Rusya’nın iki önemli kenti Moskova ve St. Petersburg’u keşfetmeye ne dersiniz? Üstelik nehir gezisi boyunca Rus tarihine tanıklık etmiş köy ve kasabaları ziyaret etme imkanınız da olacak. MS Krasin Gemisi ile Moskova St. Petersburg turu ile Moskova, Ugliç, Yaroslavl, Goritsi, Kiji, Mandrogi bölgelerini gezeceğiniz 11 günlük keyifli bir gezi sizi bekliyor.

260 yolcu kapasiteli geminin donanımlı kabinlerinde konforlu bir yolculuk yapılıyor. Geminin restoranlarında günde üç öğün Rus ve Avrupa mutfaklarından seçkin lezzetlerin tadını çıkarabilir, geminin barında değişik içkileri deneyebilirsiniz. Geminin hediyelik eşya dükkanından sevdiklerinize güzel hediyeler alabilir, geniş güneşlenme güvertelerinde doyasıya dinlenebilirsiniz.

Gündüzleri Rus tarihi, mutfağı, dili, el sanatları, kıyafetleri, müziği ve şarkıları hakkında bilgi sahibi olurken, geceleri gemide gerçekleşen konser, folklor gibi gösteriler ile eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Moskova

Rusya’nın siyasi, tarih, mimari ve ticaret merkezi olan Moskova, eskiyle moderni bir arada tutan önemli bir şehir. Moskova’da görülecek pek çok yer bulunuyor. Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Leningrad caddesi, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu ve Lubyanka Meydanı bunlardan birkaçı. Kızıl Meydan, KGB Merkez Binası, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Gum Alışveriş Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi ve Meclis Binası da görülmeye değer yerlerden.

Nehir-Turlari-Volga

Moskova’da alışveriş için en iyi durak Ring Bulvarı ve Puşkin Meydanı. Burada  dolaşarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Moskova’yı akşam gezmenin keyfi bir başka. Dilerseniz ışıklar altında keyifli bir Moskova Turu’na çıkabilirsiniz.

Ugliç

Volga kıyısında bulunan bu şirin bölgede Volga nehrinin güzelliklerini seyredebilirsiniz. Şehir turunda Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Dimitri Kan Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Yaroslavl

Kotorosl ve Volga nehirleri arasında bulunan Yaroslavl şehri, Volga turu denilince akla ilk gelen duraklardan. UNESCO tarafından Dünya Mirası Koruma Alanı olarak belirlenen Yaroslavl’da gezilecek birçok yer bulunuyor. Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonunu gezi listenize mutlaka ekleyin. Dilerseniz bu noktaları otobüslerle yapılan panoramik turlarda da görebilirsiniz. Zümrüt kubbeli Özellikle İlyas Peygamber Kilisesi ve Assumption Katedrali’nin altın yaldızlı kuleleri göz kamaştırıcı bir güzelliktedir.

Goritsi

Yemyeşil doğası ve sakin atmosferiyle görenleri büyüleyen Goritsi şehrinde ilk uğramanız gereken durak Kiril Kasabası. Burada Aziz Kiril Manastırı’nı görebilirsiniz. Nehir kıyısı boyunca tablo görünümündeki şehrin muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.

Kiji

Volga turunun vazgeçilmez duraklarından Kiji, Onega gölü ve diğer doğal güzellikleriyle tam bir açık hava müzesini andırıyor. Hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi 22 kubbesiyle oldukça ilgi çekiyor. Burada Ahşap eski Rus köy evlerini görüp köylülerin yaşantılarına tanıklık edebilirsiniz.

Mandrogi

Rengârenk Rus ahşap evleriyle dolu yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de kendinizi hiç olmadığınız kadar iyi hissedeceksiniz.

Buradaki park ve bahçelerde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini gezebilirsiniz. Güzel ahşap binalar içinde bulunan hediyelik eşya mağazaları ve hediyelik eşya atölyelerine de uğramadan geçmeyin. Burada küçük bir votka müzesi bulunuyor. Bu müze votka severlerin ilgisini çekebilir.

St. Petersburg

Dünyanın en güzel kentlerinden biri olan St. Petersburg, tarihi geçmişi ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan bir şehir.

Rus ruhunu batılı bir tarzda yorumlayan şehirde görülecek pek çok yer var. Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt Caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St. Isaac Katedrali, Smolniy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi bunlardan birkaçı. Puşkin-Katarina Sarayı turu da kaçırmamanız gereken aktivitelerden.

St. Petersburg’a gitmişken Kazak Dansları veya Bale gösterisiyle akşamınıza renk katabilirsiniz. Hermitage Müzesi ile büyüleyici Peterhoff Park ve Sarayı’nı görmeden  de şehirden ayrılmayın.

1 YORUM

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here