Mitte; Berlin’in Mitte bölgesi New York’un SoHo bölgesini andırıyor. Harika mimarideki tarihi binaların arasına serpiştirilen tasarım oteller, şık ve özgün butikler, sanat galerileri ve hip kafe-barlar ile Mitte, Berlin’in nabzını tutan bir kültür ve eğlence merkezi haline gelmiş durumda.

Mitte Bölgesi, Berlin

Mitte ayrıca birçok müzenin yer aladığı Müze Adası’na ve de Brandenburg Kapısı, Unter Der Linden Caddesi, Reichstag ve Berlin Belediye Sarayına da ev sahipliği yapıyor. Brandenburger Kapısı (Brandenburger Tor) Berlin’de ayakta kalmayı başarabilmiş nadir yapılardan biri olarak başkentin en önemli simgelerinden. Oranienburg Caddesi, Hackesher Höfe & Markt, Rosenthaler Platz, Rosa – Luxemburg Platz, Schönhauser Caddesi, Alte Schönhauser Caddesi Mitte’nin en keyifli caddeleri.

Mitte Bölgesi, Berlin

Mitte aynı zamanda butik otellerin, şık butiklerin, sanat galerilerinin, konsept kafe ve barların, restoranların ve Berlin gece hayatı ile eğlence merkezlerinin bulunduğu yer.

Bir kültür sanat kenti olan Berlin’de tarihi yapıların, müzelerin, Brandenburg Kapısı, Unter Der Linden Caddesi, Reichstag, Berlin Belediye Sarayı, Oranienburg Caddesi, Hackesher Höfe & Markt, Rosenthaler Platz, Rosa-Luxemburg Platz, Schönhauser Caddesi, Alte Schönhauser Caddesi gibi dokusunu oluşturan mekânların bulunduğu özel bir bölge burası.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here