MilasMuğla‘nın birbirinden güzel ve turistik 13 ilçesinden biri. Karya Uygarlığına ve Menteşe Beyliği’ne başkentlik yapan, tarihi derin ve köklü bir geçmişe uzanan pek çok yerleşimiyle deniz, güneş, kum tatiline farklı alternatifler üreten bir bölge.

Düzenli kent merkezi, antik kalıntıları, tarihi değeri bulunan eserleri ve evleri, canlı çarşısı, dünyaca ünlü Milas halıları ile turistik açıdan pek çok ilginç özelliği bulunan Milas, Muğla’nın da havayolu ulaşımını sağlayan Bodrum Milas Havalimanı’nı da sınırları içerisinde barındırıyor.

Milas Nerede Nasıl Gidilir 

Milas Nerede

Milas Muğla’ya 65 km (1 saat), Aydın’a 95 km (1,5 saat), İstanbul’a 740 km (10 saat), Bursa’ya 510 km (6 saat 40 dakika) ve İzmir’e ise 190 km (2,5 saat) uzaklıkta bulunuyor. Kendi aracınızla Milas’a ulaşmak isterseniz İzmir-Aydın otoyolunu kullanabilirsiniz.

malta

Milas’a havayolu ile ulaşımı, Bodrum Milas Havalimanı ile sağlanıyor. Bodrum merkeze 32 km, Milas ilçe merkezine ise 15 km uzaklıktaki havalimanına İstanbul ve Ankara gibi pek çok büyük şehirden düzenli ve sık uçuş seferleri düzenleniyor. Muğla şehir merkezine HAVAŞ, havayolu firmalarının servisleri ya da taksiyle gitmek mümkünken, havalimanının iç hat geliş ve gidiş terminalinin çıkışında yer alan duraklardan kalkan otobüs, (Muğla Belediyesi Toplu Taşıma Otobüsleri-MUTTAŞ) Muğla il merkezindeki Menteşe ilçesi ile Yatağan ve Milas ilçelerine ulaşmanızı sağlıyor.

Bodrum Milas Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren bazı havayolu şirketlerinin yolcularına ücretsiz olarak sunduğu servis hizmetinden de yararlanabilirsiniz. HAVAŞ, yolculuk saatlerini uçakların inişinin hemen ardından kalkan servislere göre ayarlıyor. Aynı zamanda havalimanı çıkışında bulunan Muğla-Bodrum Yolu’nu (D330) kullanarak Bodrum’dan Fethiye’ye tüm Muğla ili ile Aydın ilinin Didim ve Kuşadası gibi bölgelerini birkaç saatlik sürüşle ulaşarak gezebilirsiniz.

Milas Nasıl Gidilir
Ören Plajı, Milas

Ayrıca, ilçe merkezine 203 km İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan ve 150 km uzaklıktaki Dalaman Havalimanı’ndan da Milas’a ulaşım mümkün.

Konumu nedeniyle, Bodrum’a diğer il ve ilçelerden yapılan otobüs seferlerinin mola noktası Milas’a karayolu ile ulaşım oldukça kolay. Özellikle yaz aylarında Türkiye’nin pek çok kentinden Muğla’ya hareket eden otobüs seferleri ile Muğla merkeze geldikten sonra şehir içi ulaşımı kullanarak Milas’a ulaşabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında pek çok otobüs firmasının Milas’a da seferleri oluyor. Ayrıca Milas-Güllük-Bodrum-Yatağan-Muğla arasında dolmuş bağlantısı bulunuyor. Terminale ulaşım ise dolmuş ve servis araçlarıyla sağlanıyor.

Muğla’nın incisi Milas’a 48 km uzaklıktaki Bodrum Limanı ile deniz yolunu kullanarak da ulaşım mümkün.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here