Main Street USA, Disneyland Park’ın yirminci yüzyıl Amerikan kasabası konseptindeki, hediyelik eşya dükkânları ve yeme-içme mekânlarıyla ünlü bölümü. Misafirperver ve sevimli bir kasaba olan Main Street USA, Keşif Çarşısı, Atlı Tramvay, Özgürlük Salonu ve Özgürlük Heykeli’nin Tablosu, Main Street Araçları, Disneyland Demiryolu ve İstasyonu bölümlerinden oluşuyor.

Main Street USA, Disneyland Park

Main Street USA, hayali de olsa bir Amerikan kasabasında hissini yoğun olarak yaşatan bir bölüm. Sağlı sollu dükkânların ve ortada Uyuyan Güzel’in devasa şatosunun bulunduğu alandan hareket eden Disneyland Railroad ile tüm parkı gezebiliyorsunuz. Aynı şekilde Horse-Drawn Streetcars denen atlı arabalar da oldukça keyifli.

main-street-usa-disneyland

Kafelerin, restoranların, mağazaların bulunduğu; Victoria Dönemi yapıların, alışveriş yapan ve yemek yiyen yetişkinlerin, heyecanlı çocukların etrafta koşuşturduğu bir karnavalı andıran Main Street USA; Disneyland Park’ın girişinde yer alıyor.

Diğer yandan Main Street USA, akşam saatlerinde Disney karakterlerinin geçit törenine sahne oluyor. Park girişinde, park haritası ile birlikte size verilen ve gün içerisinde yapılacak etkinliklerin ve düzlenecek gösterilerin saatlerinin yazılı oldu broşürde, törenin saatini görebilirsiniz. Sağlı sollu dizilmiş çocuklar heyecan içerisinde ve hayranlıkla bakan gözlerle Disney karakterlerini ve gösterilerini izliyorlar.

disneyland-main-street-usa

Walt Disney kendi çocukluğuna doğru bir zaman yolculuğuna çıkardığı bu yirminci yüzyıl kasabasında, gezi arabaları dışında dilerseniz Discovery Arcade ile yine aynı yüzyıla ait en önemli buluşları tekrar keşfetme şansı bulabilir.

Adres: Disneyland Paris, 77777 Marne-la-Vallée, www.disneylandparis.com

Main Street USA’e nasıl gidilir

Disneyland Paris, Paris beşinci bölgede ve kent merkezine otuz iki kilometre uzaklıkta yer alıyor. Nation Tren İstasyonu’ndan 5-10 dakikada bir hareket eden RER-A trenleriyle “Marne la Vallée – Chessy – Disneyland” durakları üzerinden, yaklaşık kırk dakika ile bir saat süren yolculuğun sonunda Disneyland Paris’te olmanız mümkün. Aynı şekilde, Eurostar ve TGV trenlerinin de direkt ulaşım sağladığı parka, sabah saatlerinde kent merkezinden hareket eden Disneyland otobüsleriyle de gelmeniz mümkün.

main-street-usa-paris

Disneyland Paris’e, Charles de Gaulle ve Orly Havalimalarından direkt ulaşım için, yaklaşık otuz dakika ile kırk beş dakika arasında hareket eden shuttle ve servisler bulunduğu gibi, taksi veya Paris dolmuşu seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Disneyland Paris yerleşkesine geldiğinizde ise, Main Street USA’e ulaşmak için, parkın iki bölümünden biri olan Disneyland Park alanına geçmeniz gerekiyor.

Main Street USA, aynı zamanda, temel alışveriş ve yiyecek-içecek caddesi. Dolayısı ile burada dünya mutfaklarından lezzetler tadabildiğiniz gibi, çocukları çılgınca eğlenirken siz de alışveriş yapabilirsiniz.

1 YORUM

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here