Londra’nın batısında yer alması nedeniyle turistlerin oldukça ilgisini çeken Leichester Meydanı, sayısız tiyatro, Chinatown ve Trafalgar Meydanı’na ev sahipliği yapıyor. Kentin diğer meydanlarına göre nispeten küçük kalan Leichester Meydanı, genellikle Londra’nın batı kısmında gezip yorulmuş turistlerin dinlenme merkezi.

İngiliz sinema filmlerinin prömiyerlerinin büyük bir kısmına ev sahipliği yapan meydanda yer alan sinemalar oldukça pahalı. Buraya gelip meşhur sinemalarda bir film izlemek isteyeceklerin ödeyeceği bedel en az 15 Paund olacaktır.

Leicester Square, London

Leicester Square, Londra

Yerli ve yabancı turistler nedeniyle akşamları oldukça hareketli olan meydanda insanlar genellikle bar ve gece kulüplerinde zaman geçiriyor. Meydanın kuzeybatı köşesi ise Swiss Center’a çok yakın. Günümüzde bu binada “Sound” isimli çok ünlü bir gece kulübü bulunuyor. Bu mekanı farklı kılansa farklı sesler çıkarabilen çanı ve İsviçre’yi bu şekilde tasvir ediyor oluşu.

Leicester Meydani, Londra

En ucuz yol metro. İstasyon çok yakın ve aynı ismi taşıyor ve her yere yürüme mesafesi uzaklığında.

Leicester Meydanına Yakın Görülecek Yerler

Trafalgar Meydani, Londra
Trafalgar Meydani, Londra

Londra gezilecek yerler arasında yer alan Leichester Meydanı küçük bir avlu ve bahçe görünümünde. Meşhur olmasının en büyük sebebi ise çok merkezi olması. Yakınında bulunan ve ilginizi çekebilecek mekanlar arasında Chinatown, Trafalgar Meydanı, The Edith Cavell Anıtı, National GalleryPicadilly ve West End bölgesi bulunuyor.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here