Lafayette Galerisi (Galeries Lafayette), Paris’te görülmesi gereken yerler listesinin olmazsa olmazlarından. Paris’in 9. Bölgesinde bulunan ve içinde üst düzey kaliteli dükkanların bulunduğu 3 binadan oluşuyor.

Lafayette Galerisi 1895 yılında, iki kuzen olan Theophile Bader ve Alphonse Kahn’ın La Fayette ve Chaussee d’Antin Sokaklarının köşesinde bir moda dükkanı açmaya karar vermesiyle kuruldu. İşlerin iyi gitmesi sonucu, kuzenler işi daha da büyütüp Lafayette’te bulunan tüm dükkanları satın aldılar.

Birkaç yıl sonra da hemen yanlarında bulunan Chaussée d’Antin binasını da alarak büyümeye devam ettiler. Paris stilini yansıtması amacıyla bir grup mimar, birbirine yakın bu binaların dizaynı için görevlendirildi. Dev camlar ve çelik bir kubbenin yanında yeni sanat (Art Nouveau) merdivenleri de eklendikten sonra tüm bina 1912 yılında tamamlanmış oldu.

Lafayette Galerisi (Galeries Lafayette) Paris

Lafayette Coupole

Ana bina olarak da bilinen Lafayette Coupole’da gençler ve çocuklar için son trend moda akımları sergileniyor. Giyimin yanı sıra gözlere hitap edecek olan mücevher, kozmetik ve takı bölümleri de var. Son çıkan kitaplar, müzik ve elektronik eşyalar da yine bu binada bulunabilir.

Düğün planı yapan çiftler, en yeni tarz ve son moda ürünleri görmek için Marriage Boutique’i ziyaret edebilirler. Yorucu geçen alışverişin sonunda biraz rahatlamak için en üst katta bulunan restoran gerçekten buna çok uygun. Muhteşem bir teras ve aşağıdaki dükkanları tepeden görebileceğiniz harika bir manzara sunuyor.

Lafayette Coupole, Paris

Lafayette Homme

Coupole’den direk geçiş imkanı bulunan bu bina en son moda erkek tasarımlarıyla ünlü. Şaşırtıcı derecede çeşitli erkek giyim ve aksesuarlarına sahip olmanın yanı sıra leziz bir gurme dükkanı olan Lafayette Gourmet de yine bu binada yer alıyor.

Lafayette Maison

Diğer iki binanın tam karşısındaki üçüncü bina olan Lafayette Maison ise zarif ve güzel trend ev eşyalarını sergiliyor. Normal ev eşyalarının yanı sıra evleri daha eşsiz ve mükemmel kılmak için özgün dekorasyon tasarımları da bulunuyor.

Lafayette Maison, Paris

Lafayette Galerisi sadece en son modayı bulabileceğiniz muhteşem bir mağazadan daha fazlasını sunuyor. Son trend ve modayı müşterilerine şık ve zarif bir atmosfer içinde sunan bir yapı. Fırsatınız varsa her cuma günü öğleden sonra saat 3’te yapılan ve 30 dakika süren haftalık moda şovuna mutlaka katılın.

Herhangi bir ücret ödemenize gerek olmayan bu şovları izlemek için tek yapmanız gereken ise, önceden rezervasyon yaptırmak. Burayı ziyaret eden hemen herkes etrafındakilere mutlaka gidip görmelerini tavsiye ediyor.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here