KuşadasıAydın’a bağlı, Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden biri. İzmir’e 101 km, Selçuk ilçesine 21 km, Bodrum ve Çeşme’ye ise 157 km uzaklıkta bulunan Kuşadası, limanıyla da Türkiye’nin en büyük üçüncü ve turistik gemi turlarının uğradığı en popüler limanı.

Sayısız doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi mekânlarıyla da dikkat çeken Kuşadası, her özelliğiyle tatil beklentilerine cevap veren bir cennet. Kuşadası sınırları arasında bulunan Dilek Yarımadası Milli Parkı, dalış turizminde büyük pay sahibi olan Kuşadası Körfezi, Avrupa‘nın en büyük golf sahası ve mavi bayraklı plajlarıyla halen Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden biri. Birçok otel ve tatil köyünün de bulunduğu Kuşadası, dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Kusadası nerede

Kuşadası Nerede Nasıl Gidilir

Aydın’a 71 km uzaklıkta bulunan Kuşadası, İstanbul’a 570 km ve Ankara’ya 647 km mesafede yer alıyor. Yılın her döneminde İstanbul, Ankara, İzmir ve birçok şehir merkezinden şehirler arası otobüs seferlerinin düzenlendiği ilçeye Aydın Turizm, Efe Tur, Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Anadolu Turizm, Öz Diyarbakır, Hakiki Koç gibi firmaların karşılıklı seferleriyle ulaşım mümkün.

Kuşadası’na özel aracınızla İzmir-İstanbul-Ankara güzergahından, kuzey ve kuzeybatı yönünden gelmeyi düşünürseniz, İzmir-Aydın otoyolu ya da İzmir-Aydın karayolu üzerinden, Selçuk çıkışını takip etmeniz gerekiyor. Selçuk’a ulaştıktan sonra, Kuşadası yönüne 20 km daha devam ederek bu cennet beldeye ulaşıyorsunuz. Kuşadası’na Aydın, Denizli, Antalya güzergahından, güney ve güneydoğu yönünden gelecekseniz de Aydın-Söke karayolunu kullanarak gelebilirsiniz.

Kuşadası’na en yakın havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Pegasus ve Atlas Global’in servislerinin yanı sıra HAVAŞ otobüslerini kullanarak ilçeye ulaşım mümkün. Kuşadası’na Aydın kent merkezinden ulaşım için Büyükşehir Belediyesi’nin Aydın ile ilçe arasında 6 aracını kullanmak mümkün.

Kusadası nasıl gidilir

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden başlayan seferler, Söke Adnan Kahveci Bulvarı, Söke Aydın Karayolu, Söke Koçlar Caddesi, Kuşadası Süleyman Demirel Bulvarı ve Adnan Menderes Bulvarı istikametlerinde devam edip Kuşadası Devrim Sokak’ta son buluyor. Sabah saat 7’de başlayan ve saat başlarında karşılıklı olarak düzenlenen seferler saat 22.00’ye kadar devam ediyor.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden, Aydın’a bağlı Kuşadası, adını verdiği Kuşadası Körfezi ve yakın çevresiyle, ilk çağlardan bu yana sanat ve kültür merkezleri olarak birçok farklı medeniyeti barındırmış, kadim bir bölge.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here