KöyceğizAkdeniz ve Ege Bölgelerinin birleştiği yerde, Muğla-Fethiye Karayolu’nun 60. km’sinde, zengin doğal güzellikler ve narenciye bahçeleri içinde, sakin, turistik bir Muğla ilçesi. Adını aldığı Köyceğiz Gölü’nün kuzeyinde kurulu Köyceğiz, Marmaris’in 55 km kuzeyinde yer alıyor.

Dağlardan inen 7 nehirle beslenen Köyceğiz Gölü ve çevresi doğal güzellikleriyle büyüleyici olan ilçede, göl üzerinde Hapishane Adası isimli ufak bir adası da bulunuyor. Konaklama imkanları geniş, yöresel tatlar sunan restoranları ve tatlı içme suyuyla meşhur olan ilçe çok sayıda tarihi öneme sahip kalıntı ve turistlik öneme sahip Sultaniye Kaplıcalarını da barındırıyor.

Köyceğiz Nerede

Köyceğiz Nerede Nasıl Gidilir

İstanbul’a 740 km, Ankara’ya 615 km uzaklıkta yer alan Köyceğiz, Muğla’ya 60 km, Dalaman’a 30 km, Dalyan’a 25 km, Marmaris’e 60 km, Fethiye’ye 70 km, Göcek’e 45 km ve Ortaca’ya 20 Km mesafede bulunuyor. Çevredeki ünlü turistik adresler olan İztuzu Plajı’na 43 km, Sultaniye Kaplıcası‘na 25 km, Kaunos Antik Kenti’ne 40 km ve rafting yapılan Dalaman Çayı’na ise 45 km uzaklıkta.

Karayolu

Köyceğiz’e karayolu ile Muğla-Fethiye karayolu izlenerek, Muğla’dan Gökova’ya inilip Marmaris’e ayrılmadan Fethiye yönüne devam ederek ulaşım mümkün. Yaklaşık 30 km sonra sağınızda kalan Köyceğiz Gölü’nü görüyorsunuz. Anayoldan 1 km içeride, göl kenarında bulunan Köyceğiz’e, çoğu şehirden direkt otobüs seferleri de bulunuyor.

İstanbul yönünden ulaşım, Yalova-Bursa-Susurluk-Manisa-İzmir-Aydın-Muğla üzerinden Marmaris’e ayrılmadan, 26 km daha devam edilerek Köyceğiz’e ulaşım mümkün. Ankara’dan ise, Afyon-Denizli-Muğla, üzerinden Marmaris girişinden girmeyip 26 km daha devam edilerek ulaşılıyor. İlçe İzmir’e ise 240 km uzaklıkta.

Marmaris ve Muğla merkezden de düzenli otobüs seferlerinin bulunduğu ilçeye otobüsle gelmek isterseniz Kâmil Koç ve Pamukkale firmaları ile direkt Köyceğiz’de olabilirsiniz.

Havayolu

Köyceğiz Nasıl Gidilir

Havayolu ile Köyceğiz’e gelmek isterseniz, ilçeye en yakın havalimanı 32 km uzaklıktaki Dalaman Havalimanı ile sağlanıyor. Dalaman Havalimanı’ndan pek çok önemli noktaya HAVAŞ servisleri ile ulaşım mümkün. 01.00-21.00 saatleri arasında saat başı hareket eden servislerden Marmaris Servisi ile Gökova, Köyceğiz ve Ortaca yönüne gidebilirsiniz. Yolculuk ortalama 1 saat sürüyor.

Akdeniz ve Ege Bölgelerinin birleştiği yerdeki bakir bir doğal güzellik olan, Muğla ilçesi Köyceğiz’e geldiğinizde Köyceğiz Gölü, Kaunos Antik Kenti, Sultaniye Kaplıcası, Ekincik Köyü ve Yuvarlak Çay’ı görmeden ilçeden ayrılmayın.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here