Kassel’de yemek yemek için pek çok seçenek bulunuyor. Özellikle Königstraße ve çevresinde çok fazla restoran, cafe ve sokak satıcısı mevcut. Sokak satıcıları arasında Almanların meşhur Bratwurst, Kochwurst ve Currywurst’unu deneyebilirsiniz. Currywurst özellikle pek çok kişi için vazgeçilmez. Yine Kassel’e özgü olarak sunulan ve satılan ‘ahle Wurst’ ya da diğer adıyla ‘Wurschd’; tercih edebileceğiniz yöresel ve çiğ yenen bir yemek. Kassel’in yerli biraları Hütt ve Kasseler Pilsner’de biraseverlere leziz tatlar sunuyor.

Königstraße üzerinde harika pastaneler bulunuyor. Buralarda leziz Alman Ekmekleri’nden yapılan sandviçler hem bütçenize uygun hem de doyurucu. Çörekler ve kurabiyeler de en az onlar kadar lezzetliler. Cadde üzerindeki Back Factory isimli ufak dükkan tavsiye olunur. Kahvesi €1, Berliner €0,60; Brezel €0,40 gibi komik rakamlara satılıyor. Bu fiyatlara karın doyurmak Almanya’da çok sık karşılaşabileceğiniz bir durum değil.

Kassel Yeme İçme
Königstraße, Kassel

Kassel, kendine özgü yemekler barındıran bir şehir olmadığı için; restoranların çoğu İtalyan, Meksikalı ve Türk. Bu yüzden kokusu ilginizi çeken bir restorana oturarak afiyetle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Enchilada, Meksika yemekleri ve biberli kokteyli için tercih edilebilir.

Asya yemekleri isterseniz, City Point’in altında harika restoranlar var. Königstraße üzerinde ara sokaklarda leziz İtalyan Pizzaları var. Özellikle pizzalar gerçekten çok güzel. Martini Kilisesi’nin hemen yakınlarında Monaci Pizza var. Çeşit çeşit leziz pizzalar yapan harika bir pizzacı. Orta boy pizzanın €3 olduğunu belirtmek isteriz, ülkemizde yaklaşık 25 liraya satılan orta boy pizzanın hem de.

Enchilada, Kassel

Untere Königstraße’ye doğru ilerlerseniz; bir düzine Türk Restoranı göreceksiniz. Buraya “Küçük Türkiye” de diyorlar. Kassel’in en güzel halini ve en pis halini bu caddede görebilirsiniz. Manav, fırın, kuyumcu, pastane, kıraathane ve bahis oyunları gibi tüm mekanlar burada yer alıyor.

Canınız bir “Alman Döneri” çektiyse Wesertor Caddesi üzerindeki Weserspitze tramvay durağına doğru yürüyün ve buradaki Öz Antalya Imbiss’i bulun. Döneri temiz yapan ve sohbetine doyum olmayan bir Ali Abi var burada.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here