Kassel, Hessen Eyaleti’nin öğrenci şehri olması ve etrafında pek çok büyük şehir yer alması nedeniyle hareketli bir eğlence hayatına sahip.

Gündüzleri şehirde pek çok festivale ve aktiviteye katılabileceğniz gibi; Cinestar ya da Cineplex’te sinemaya gidebilir, Staatstheater’da tiyatro etkinliklerine katılabilirsiniz. Sinemalarda ne yazık ki İngilizce alt yazı seçeneği bulunmuyor, filmlerde dublajlı.

Kassel Gece Hayatı

Kassel'de Gece

Geceleri ise Kassel bambaşka bir renge bürünür. Hareketli gece hayatı nedeniyle de turistlerin ilgisini çeken Kassel’de; sakin ve lounge tarzı mekanlar için Mundo, Alex, Maya Coba, Enchilada gibi restoran ve barlar benim favorim.

Özellikle Enchilada’nın biberli kokteyli; Maya Coba’nın salsa geceleri ve Mundo’nun her ayın ilk Pazartesi günü düzenlediği Afterparty mutlaka görülmeli.

Alex, Kassel
Alex, Kassel

Hareketli ve dans etmeyi seven biriyseniz; Arm, A7, Lolita, K19, Mutter gibi gece klüpleri ilginizi çekebilir. Kassel’da genellikle Pazartesi ve Salı günleri gece klüpleri kapalı olur. Cuma Cumartesi günleri ise tıklım tıklım.

İrlanda Kültürü’yle yakından ilgileniyorsanız da The Shamrock Irish Pub’ta Karaoke gecelerine ya da canlı folk konserlere katılabilirsiniz.

Arm, Kassel
Arm, Kassel

Karaoke geceleri Perşembe ve Pazar günleri düzenleniyor. Shamrock, Kassel’da en sık gittiğim mekanların başında geliyor. İyi İngilizce bilen personeli, samimi ortamı ve geniş içki yelpazesiyle diğer tüm barlardan bir adım önde.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here