Türkiye‘nin modern yüzü İzmir, 8 bin 500 yıllık tarihi geçmişi ile Anadolu’nun dünyaya açılan kapısı özelliğinde. Anadolu’nun en önemli limanlarından birine ev sahipliği yapan şehir, yüz yıllar boyunca Avrupa ile ticaretin kalbi konumundaydı.

Tarih boyunca farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan İzmir’de bu çok kültürlü yapıyı hayatın her alanında görebilmek mümkün. Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri İzmir, kendine has lezzetleri, tarihi ve kültürel alanları ve modern yüzlü insanları ile hoşgörü kenti olarak anılıyor.

İzmir’de Görülmesi Gereken 10 Yer

10İzmir Saat Kulesi, Konak

İzmir’in görsel ikonu Saat Kulesi, kente gelenlerin uğrak noktası. 1901’de Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yıldönümü için yaptırılan kule, şehirde yaşayanların buluştuğu merkez.

Kentin en bilinen buluşma noktası haline gelen mekanın etrafında, gezilmesi gereken birçok farklı yer bulunuyor. 

Kentin kurtuluşunun simgelerinden olan Hükümet Konağı, 18. yüzyıl Osmanlı sanatının en zarif örneklerinden Konak Yalı Camii ve İzmir’in en canlı alışveriş mekanı Kemeraltı, gün batımının en güzel izlendiği noktalardan Pasaport Vapur İskelesi ve gençlerin ilgi gösterdiği Kordon, Saat Kulesi’ne gelenlerin bir sonraki gezeceği yerler arasında.

Önceki

1 YORUM

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here