Roma’da Piazza di Spagna’da bulunan İspanyol Kaldırımı muhtemelen dünya çapında İtalya denildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi. Görkemli güzelliği ve gerçekten barok sanat çağının en önemli mimari yapılarından biri olmasından dolayı Roma’nın en popüler turist destinasyonu haline gelmiş.

Ispanyol-Merdivenleri-Roma-Ispanyol-Meydani

Avrupa’daki en büyük kaldırımın bu olduğu gerçeğini de eklediğimizde ününün nereden geldiğini anlamak çok zor değil. Eğer bu sanat eseri merdivenleri inip çıkmazsanız kesinlikle Roma tatilinizi yarım bırakmış sayılırsınız.

Piazza di Spagna sadece İspanyol Kaldırımından ibaret değil tabii. Aynı zamanda en içten dileklerin dilenip içine para atılan meşhur Barcaccia Çeşmesi’de burada bulunuyor. Veya yine çok güzel olan Trinita dei Monti adındaki kaldırımların üzerinde de biraz gezebilirsiniz.

Ispanyol-Merdivenleri-Roma-Ispanyol-Merdivenleri

Eski dünyanın, yeni modern dünyaya dönüşüşünü hissederken hem büyülenecek hem de heyecanlanacaksınız. Her ne kadar etrafınızı bu muhteşem eski binalar sarmış olsa da, meydan çevresinde bulunan en iyi otel ve restoranlar gibi modern hayatın getirdiği konforu her an tadabileceksiniz.

İspanyol merdivenlerini görmek sadece gözlere sunulmuş bir ziyafet değil, tüm duyularınıza hitap edecektir. Neden bir külah İtalyan dondurması (gelato) alıp farklı birçok dilin tınılarına kulak vermiyorsunuz? Bir sürü farklı renk, koku ve sesler eşliğinde güzel bir şekilde Roma tatilinize elveda diyebilirsiniz. Roma gezilecek yerler arasında yer alan İspanyol Merdivenleri’nde oturmadan Roma’dan ayrılmayın.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here