İspanya, Akdeniz ikliminin hâkim olduğu, kültürün ve sanatın geliştiği, modanın ve tasarımın dünyaya yayıldığı olağanüstü çekici bir ülke. İspanya, Avrupa’nın en güzel Akdeniz ülkelerinden biri olduğu kadar, İtalya’dan sonra dünyada en çok UNESCO kültür mirasına sahip olan ülke. Dünyaca ünlü Flamenko dansı, festivalleri, lezzetli mutfağı ve şaraplarıyla her bakımdan ziyaret edilmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Ispanya-Nasil-Gidilir
Granada, İspanya

İspanya’ya nasıl gidilir

İspanyaTürkiye arasında Madrid ve Barselona’ya direkt uçuş seferleri bulunuyor. Türk Hava Yolları ve Iberia Airlines ile Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus Havayolları ile de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan haftanın her günü, yaklaşık 4 saat süren direkt uçuşlarla Madrid Barajas Havalimanı‘nda olabilirsiniz.

Diğer yandan Swiss Air, Air Berlin ve Lufthansa gibi havayolu şirketleri, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, İzmir ve Antalya gibi Türkiye’nin önemli bölgelerindeki havalimanlarından Madrid’e aktarmalı uçuşlar düzenliyor.

Madrid kent merkezine 16 km uzaklıkta bulunan havalimanından, 8 No’lu metro ile 12 dakikada Nuevos Ministerios İstasyonu’na varabilir, buradan aktarmayla 10 No’lu metro hattı ile Plaza Espana’ya ulaşabilirsiniz. Ayrıca, havalimanından 5 dakikada bir hareket eden Airport Express otobüsü ile Plaza Cibeles’e gidebilirsiniz. Elbette taksi de diğer bir seçenek.

Türk Hava Yolları ve Pagasus Havayolları ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından haftanın her günü Barcelona El Prat Havalimanı’na 3 saat 45 dakika süren direkt uçuşlarla ulaşım mümkün. Diğer havayolu firmaları ile aktarmalı olarak da uçabileceğiniz havalimanı şehir merkezine uzaklığı 15 km uzaklıkta bulunuyor. Merkeze shuttle servisi ile ulaşabileceğiniz gibi, A1 ve A2 No’lu otobüslerle de Plaça de Catalunya veya Plaça d’Espanya duraklarına dek gidebilirsiniz.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here