Ischia Adası herkes için uygun olan bir yer – gencinden yaşlısına ve özellikle çocuklara çünkü adanın her yanı yayalar için yürüme bölgesi halinde ve günün belirli saatlerinde bu yollar trafiğe tamamen kapatılıyor. Aileler çok güzel korunmuş olan çam ormanlarının tadını çıkartabilirler. Her şeyi görmek için 2-3 gün yeterli olur mu emin değilim. Tüm ada 46 km2 büyüklüğünde olsa da her köşede çok güzel bir sürpriz bulunabiliyor.

Doğal olarak Iscia’nın Volkanik bir ada olduğunu öğrenecek ve doğal termal güzellikleri olan bu adanın tadını çıkartmaya başlayacaksınız. Okyanus çok güzel ve suyu çok temiz. İçinde sıcak termal su ile doldurulmuş havuzları olan plajları bile var! Kaynayan kumları sağlık sorunlarının tedavilerinde kullanabilir ve hatta ufak metal kaplar ile sanki mangal kullanıyormuş gibi yemek pişirebilirsiniz.

Ischia Adası, Napoli

İtalya’nın her yerinde olduğu gibi Ischia’da ki her komün yada şehir kendine has bir adet ve geleneğe sahip. İlkbahar ile başlayan festivaller Ekim ayına kadar devam ediyor ve büyük coşkuyla kutlanıyor. Bu festivallere örnek vermek gerekirse biri kestane ve diğeri de mantar festivali. Sık sık bu festivaller piazzalarda müzik, bolca yemek ve tabiki bol bol şarap ile kutlanıyor.

Iscia hemen komşu adası Capri’ye nazaran daha az turist alıyor ancak yazları İtalyan ve Almanların akınına uğruyor. Ada kafa dinleyip rahatlamak için çok güzel bir yer, özellikle ilkbahar ve sonbaharda. Termal havuzlara ek olarak adada sahiller, sıcak su akıntıları, bahçeler, antik kalıntılar ve kaleler de bulunuyor.

Ischia Adası, Napoli

Termal havuzlar kişisel tecrübelere dayanarak söylemek gerekirse diz yaralanmaları ve deride olan problemler için harika bir tedavi.

Bu tarz termal güzelliklerden yararlanmak için öyle çok pahalı bir otelde kalmanız gerekmiyor. Evet pahalı otellerin kendi içerisinde termal havuzları ve SPA merkezleri bulunuyor ancak daha basit bir otelde kalıp bu tarz sağlık hizmetleri veren yerlere dilediğiniz zaman gidip tadını çıkartabilirsiniz. Neredeyse hepsi bu hizmetleri sağlıyor zaten.

Ischia’nın en iyi termal resortları

Negombo, bölgenin en popüler yerlerinden biri ve Lacco Ameno’da bulunuyor. Betondan yapılmış on adet termal havuz dağ kenarında bulunuyor ve bu şekilde doğayla iç içe olmanız sağlanıyor. Aynı zamanda plajı da var böylece dilerseniz denizde yüzebilirsiniz de. Negombo bir termal havuz parkı ve rezervasyona gerek yok. Sadece gidip ücretini ödeyip girebilirsiniz. Eğer masaj ve diğer kişisel tedavilerden istiyorsanız önceden arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Ischia Adası SPA

Poseidon belki de en meşhur ve en büyük termal park. Deniz kenarında oluşu ve dilerseniz yüzebilme seçeneğinizin dışında tam 20 farklı derecede termal havuza sahip ve bazılarında şelale yada hidro masaj sistemi de bulunuyor. Termal havuzlar doğal su kaynaklarıyla çalışıyor. Bahçeleri, resoranları ve bir de barı var. Ancak biraz pahalı bir yer. Poseidon Gardens, Ischia’nın batı kıyısındaki Citara Körfezinde bulunuyor.Cava Scura, Sant’ Angelo’da bulunuyor ve muhtemelen tedavi anlamında en iyi termal havuzlara sahip ve buranın en eskisi.

Maronti’de (Sant’ Angelo’nun yanında) ki Aphrodite Termal Parkı da oldukça iyi bir şöhrete sahip. Aphrodite sekiz termal havuza ve bir plaja sahip. Klasik tedavilerden olan çamur banyosu ve masaj burada da bulunuyor.

Ischia Adası Termal

Castiglione daha ekonomik bir termal havuz ve çocuklu aileler için daha çok tercih edilen bir yer. Biraz kalabalık ve diğerlerine nazaran daha rahatsız olabilir. Eğer çocuklarınızla seyahat ediyorsanız o zaman Castiglione iyi bir seçim olacaktır. Buranın termal kaynakları Roma döneminden beri biliniyor. Dokuz adet termal havuza ek olarak ayrıca deniz suyuyla doldurulmuş bir adet olimpik havuz ve iki kapalı havuza da sahip.

Buonopane’de bulunan Nitrodi, sağlık duşlarına ve cilt problemlerine iyi geldiği bilinen sağlıklı sulara sahip.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here