İçmelerMuğla‘nın Marmaris ilçesine bağlı, Marmaris Körfezi içinde yer alan ve ismini şifalı içme suyundan alan şirin bir tatil beldesi. Akdeniz ve Ege’nin birleştiği noktada Marmaris’e 8 km uzaklıkta, canlı ve hareketli bir sahil yerleşimi olan İçmeler, çam, palmiye ve okaliptüs ağaçlarının çevrelediği cennet bir bölge.

Zeytinlikleri ve bölgeye has bitki örtüsüyle İçmeler aynı zamanda yemekleri, deniz ürünleri, zeytinyağlı Ege otları ve gözlemeleriyle de Marmaris’in vazgeçilmezi. İçmeler, bir yandan da renkli gece hayatı, kulüp, bar ve restoranlarıyla da oldukça tercih edilen bir bölge.

İçmeler Nerede Nasıl Gidilir

İçmeler Nerede

Toros Dağları’nın eteklerinde yer alan, Marmaris’in en popüler bölgesi olan için İçmeler, çam ormanları ile kaplı, yerli ve yabancı turistlerin Marmaris’te ilk akıllarına gelen bölge. İçmeler, 6 km uzunluğundaki mavi bayraklı sahil şeridinde pek çok su sporuna da elverişli. Bölgede bir şemsiye kiralayarak güneşin tadını çıkarabilir, parasailingten su kayağına dek pek çok aktiviteye, scuba diving, offroad quad ya da trekking turlarına katılabilirsiniz.

Uzun ve temiz sahilde konumlanmış, çoğu lüks ve beş yıldızlı oteller ve tatil köylerinin bulunduğu İçmeler’de, küçük otel ve pansiyonlar sayıca az bulunuyor. Konaklamak için Marmaris’e en yakın, en çok tercih edilen yerleşim birimi İçmeler’e, ilçe merkezinden boyu gece de dahil olmak üzere minibüs seferleri düzenleniyor.

Deniz yoluyla ise Marmaris-Bodrum arasındaki deniz otobüsleri aracılığıyla Marmaris İçmeler’e ulaşım mümkün. Ayrıca büyük bir marinası bulunan Marmaris’e, Bodrum ve Datça’dan arabalı feribot seferleriyle de ulaşılabiliyor.

Muğla’da iki havalimanı bulunsa da beldeye en yakın olan Dalaman Havalimanı, İçmeler’e 100 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından Marmaris’e hareket eden transfer ve servis araçlarıyla ilçeye gelip buradan İçmeler minibüsleri ile beldeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Marmaris’ten taksi bot ile de İçmeler’e ulaşım mümkün.

İçmelere nasıl gidilir

İçmeler’e kara yolu ile gelmeyi düşünüyorsanız, Muğla veya Fethiye yönünü tercih edebilirsiniz. Diğer yandan Türkiye’nin pek çok kentinden Marmaris’e gelen otobüslerle ilçeye ulaştıktan sonra buradan İçmeler’e geçebilirsiniz.

Masmavi denizin, sımsıcak güneşin tadını çıkarabileceğiniz, etrafı çam ormanlarıyla kaplı dağlarla çevrili bir yarımadada yer alan İçmeler, Muğla’nın Marmaris ilçe sınırları içerisinde keşfedilmeyi bekliyor!

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here