Gemi turları ile seyahate çıktığınızda yanınızda götürülmesi gereken bazı temel şeyler vardır ve tabiki tek bir kıyafetle kalmamak için biraz daha fazlası. Tepeden tırnağa size toparlanmanızda yardımcı olabilecek bir liste ile karşınızdayız.

Programda olan aktiviteleri göz önüne aldığınızda tüm gardrobunuzu yanınızda götürmek isteyeceğinizin farkındayız. Hiç bir aktiviteyi kaçırmak istemiyor ve her birinde ayrı bir şekilde giyinmek istiyor olabilirsiniz. Ancak emin olun bu o kadar ciddiye alınacak bir durum değil, sadece temel bazı kıyafetlerinizi almanız yeterli.

Gemi Turu İçin Bavul Yanımıza Neler Almalı

Gemi turları kıyafet

Günlük kıyafet olarak şort ve hafif gömlekler, sandal yada spor ayakkabılar yeterli olacaktır. Eğer havuzu da kullanmayı düşünüyorsanız tabiki o zaman ona uygun kıyafetleri de almanız gerekiyor.

Akşamları biraz daha derli toplu ve ciddi bir kıyafet giymek gerekebiliyor. Resmi durumlar genelde haftada iki kere olur ve erkeklerin smokin olmasa da takım giymesi ve kadınların da resmi bir kıyafet giymesi gerekebiliyor.

Kadınlar için kıyafet listesi:

Gemi turlarında kadınlar için kıyafet önerisi

Şort, jean, yelek, tişört, hafif ceket, mayo, kıyafet ve uyumlu bir ayakkabı, iki smart-casual kıyafet, sandal ve şapka

Erkekler için kıyafet listesi

Şort, jean, yelek, tişört, hafif ceket, mayo, kıyafet ve uyumlu bir ayakkabı, iki smart-casual kıyafet, sandal ve şapka

Elektrikli eşyalar

İnsanların bir kısmı gemide her şeyi bulabileceklerini diğer kısmı da hiç bir şey bulamayacaklarını düşünürler. Asıl olan ise tam ortasında olandır. Günlük olarak rahat etmenizi sağlayacak her şeyi yanınıza alın.
Elektronik eşyalar genellikle gemide bulunmayabilir o yüzden mp3 oynatıcı, kamera, alarmlı saat ve laptop gibi eşyalarınızı getirin. Daha önce bu kamaralarda kalmış olanlar bilecektir ki yeterli sayıda priz yoktur o yüzden mutlaka uzatma ve çoklayıcı kablolar getirin.

Erkekler İçin Kıyafet Listesi

Güzellik ve tuvalet malzemeleri

Sabun ve şampuan gibi eşyalar zaten vardır ve çoğu zaman vücut losyonu ve duş jeli de vardır.Ancak bir çok müşteri lüks bir yolculuğu sevdiğinden kendi güzellik malzemelerini de yanlarında getiriyor. Sizin de getirmenizi tavsiye ederiz.

Ne kadar uzun bir yolculuğa çıkacağına göre götüreceklerinizin miktarına karar verin. Ufak bir kutu yeterli olacak mı? Yedek olarak ufak bir kutu daha götürebilirsiniz, son günlerde sıkıntı çekmeyin.

Diş macunu, diş fırçası gibi eşyalar her zaman yanınızda olması gereken şeyler zaten. Aynı şekilde güneş kremi de çok önemli, özellikle yazın güneşli zamanlarda günün çoğu güvertede güneş altında geçecekse. En önemlisi ise ihtiyacınız olabilecek tüm ilaçlarınızı yanınızda götürmeniz. Standart ibuprofen gibi ağrı kesiciler gemide zaten bulunabiliyor ancak daha güçlü bir şeye ihtiyacınız varsa onları bulamayabilirsiniz.

Kabinlerde saç kurutma makineleri vardır ancak çok güçsüz ve düşük wattlara sahiptirler. Jilet, traş makinesi gibi eşyaları ise her gün traş olan biriyseniz ve buna önem veriyorsanız yanınızda getirin mutlaka.

Kişisel Eğlenceler

Kişisel Eğlenceler
Bazen sadece yalnız başınıza kalmak ve o anın tadını çıkartmak isteyebilirsiniz. Bir çok insan firma tüm eğlenceyi bedavadan sunmasına rağmen kendi başına kalmak isteyebiliyor. O yüzden en baştan ne istediğinizi iyi bilirseniz boşuna ekstra paketlere ücret ödememiş olursunuz.

Özellikle güneş altında uzun süre yatıp dinlenecek kişiler için iyi bir kitap mutlaka şart.

Alaska ve vahşi doğanın seyahatlerinde yolcuların kendi dürbünlerini getirmeleri gerekiyor, unutup pişman olmayın.

Ek bagaj yeri

Kabinler genellikle yeterli büyüklükte ve rahattır ancak çoğu kişiye göre 1 haftadan uzun süren seyahatlerde bagaj kısmı yeterli değil. Ekstra olarak yanınıza alacağınız askılar kabin içerisinde size elbiselerinizi asmak için daha fazla yer sağlayacaktır.

Ufak bir sırt çantası getirmeniz durumunda da durduğunuz limanlarda yapacağınız kara gezileri esnasında size oldukça çok yardımcı olacaktır.

1 YORUM

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here