Gemi turları ile yapılan seyahatlerin kendine göre bir düzeni ve tarzı var. Çok sayıda yolcuyu ağırlayan ve farklı ülkelerin limanlarına demirleyen cruise gemi seyahatinde vaktin büyük bir kısmı gemide geçiriliyor. Gemideki yaşam tarzına uygun hareket etmekte fayda var.

Deniz Seyahatinde Taşam Tarzı

Gemi-Turu-Hakkinda-Pratik-Bilgiler

Gemi turlarında giyim

Penguen gibi kıyafetlerinizi evde bırakın. Hawai tişörtünüz, terlikleriniz ve şortunuzla burada hiç de garip kaçmayacaksınız merak etmeyin. Her şeyin olabildiğine rahat olması ve kendinizi maksimum konforlu hissetmeniz çok önemli. En güzel kıyafetinizi giymek muhtemelen çok iyi bir fikir olmayabilir. Tabiki eski tarz bir gemi seyahati yaşamak isteyenler için kaptan ile beraber resmi kıyafet geceleri ve yemekleri düzenlenen programlar da bulunuyor.

Gemi turlarında yemek

Ne tarz yemek isterseniz isteyin, hepsine hitap eden bir restoran bulunuyor. İspanyol tapas barları, dondurma odaları, pizza fırınları ve a la carte menü ile enfes yemekler. Akşam yemeği için büfeyi kullanmak ise her şeyi karıştırmayı ve her şeyden tatmayı sevenler için güzel bir seçenek. Genellikle aileler ve yemek konusunda seçici olan çocuklar tercih ediyor. Restoranlar ise genelde romantik bir akşam ve özel günlerde daha sık kullanılıyor.

Gemi-Turlari-Yemekleri-Nasil

İrtibatta kalmak

Standart gemiden karaya yapılacak aramalar çok pahalı olabilir. Şimdililerde ise modern gemilerin hepsinde cep telefonu için baz istasyonları ve hatta Wifi ile internet bulmak da mümkün olabiliyor. Bu şekilde hem sevdiklerinizle rahatlıkla irtibatta kalabiliyor hem de onları kıskandıracak fotoğraflar yükleyebiliyorsunuz. Ücretlendirme firmalara göre değişiyor  o yüzden öncesinde fiyat tarifelerini öğrenin.

Gemi turları akıllı telefon uygulamaları

Eğer tatili sevdiğiniz kadar telefonunuzu da seviyorsanız bu tarz seyahatlerle ilgili ve işinizi oldukça kolaylaştıracak uygulamalar da bulunuyor. Bu firmaların bir çoğu kendi uygulamalarına sahip ve bu uygulamalar ile gemide neler yapabileceğinize dair fikir edinebilirsiniz ancak bizim tercihimiz Deck Director uygulaması. Carnival ve Princess Cruises firmalarının etkinliklerini görebilirsiniz. Ayrıca Cruise Ship Mate uygulaması ile sizinle birlikte seyahat eden diğer kişileri de bulabilir ve arkadaş olabilirsiniz.

Gemi turlarında gece hayatı

Gemi Turlari Gece Hayati Nasil

Şampanya’dan karaoke barlara, kabarelerden çocuk şovlarına gemide eğlence hayatı hiç bitmiyor. Canlı gruplar, özel tiyatral gösteriler ve göz kamaştırıcı kumarhaneler sayesinde sanki Vegas’a gitmiş gibi hissedeceksiniz. Gece kulüpleri ise sanki İbiza’daymışsınız gibi düşündürecek ancak fiyatları da oldukça yüksek. Geceyi nasıl geçirmek isterseniz geçirin ancak kabinde kalmayın, dışarıda keşfedilmeyi bekleyen koca bir dünya var!

Dinlenme

Dalgalar sizi bir yerden diğerine taşırken lüks masaj ve spa merkezlerinin tadını çıkartın. Nefis bir yemek ile kendinize ziyafet çekin ve güvertede elinizde kokteyl ile sandalyenize kurulup tatilin tadını çıkarın. Tarzınız ne olursa olsun mutlaka gemide size göre bir şey vardır.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here