Galleria Umberto I, ismini İtalya’nın 1887-1891 yıllarındaki kraliyet zamanından almış. Napoli‘deki ünlü yer, günümüzde ise en lüks kıyafet mağazaları, kafeler ve pastanelerin bulunduğu bir galeri konumunda.

Galleria Umberto, Napoli’de şehrin tam kalbinde Teatro San Carlo’nun karşısındaki caddede bulunuyor. Dünya’nın her yerinden gelen mimarlar cam tavanın ve demir köprülerin modern tasarımı karşısında şaşkına düşüp ve adeta bir ders niteliğinde inceliyorlar.

Galleria Umberto, Napoli

Tüm bu şaşalı görüntünün yanında bu havadar bölgede tabiki mükemmel kafeler ve dükkanlar da var. Bar Brasiliano’da baristalar birbirinden lezzetli kahveleri tatmanız için bir çok örnek sunuyor. En sevilen kahve ise Caffe Nocciola yani fındıklı kahve.

Kahvenin özü barista’nın bardağın en altına kaşıkla koyduğu zucchero-crema’dan oluşuyor. Bir şişeden fındık şurubu ekliyor ve sonra tepesine bir shot espresso ekledikten sonra kakao parçacıklarını da üzerine serpiştiriyor.

İçmeden önce tüm bu bileşenleri iyice karıştırmanız gerekiyor ancak öncesinde biraz bekleyin ve zucchero-crema’nın nasıl yukarıya doğru çıktığını ve espresso’nun onun altına geçişini izleyin. Son yudumda ağzınıza biraz fındık gelecektir. Genel olarak çok şekerli olmayan ancak çok lezzetli bir şekilde fındık tadını alabildiğiniz bir içecek.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here