Frontierland, Paris Disneyland içerisinde, Amerikan vahşi batısı temalı kovboy kasabalarının yer aldığı bölüm. 1800’lerin Amerika’sında, vahşi batıda kovboyları, Kızılderilileri görmek, buharlı gemilerle dolaşmak ve büyük dağları keşfetmek, Frontierland Parkta yapabileceklerinizden bazıları.

Frontierland, Disneyland Park

Frontierland Paris

Frontierland’de, vahşi batının kışkırtıcı doğası, atlar, tren yolları, barların sallanan kapıları, Kovboylar ve Kızılderililer sizi bekliyor. Frontierland’de, Büyük Gök Gürültüsü Dağı, Hayaletli Köşk, Gürültülü Büyük Nehir Gemisi, Vahşi Batı Efsanesi, Kızılderili Köyü Pocahontas, Disneyland Demiryolu ve Kötü Kalpli Hırsızlara Atış Alanı gibi tematik bölümler yer alıyor.

Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği Gürültülü Büyük Nehir Gemisi’yle Frontierland çevresinde bir tur atabilir veya hemen yakındaki Frontierland İstasyonu’ndan Disneyland Treni’ne binebilirsiniz.

Frontierland, Disneyland Park
Frontierland, Disneyland Park

Büyük Gök Gürültüsü Dağı (Big Thunder Mountain), Frontierland’in en eğlenceli ve popüler aktivitesi. Büyük Gök Gürültüsü Dağı, vahşi batının kayalıkları, mağaraları içerisinden geçen en hızlı ve vahşi tren yolculuğu.

Geçmişte kömür veya maden taşıyan trenlerin bir benzeri olarak tasarlanan roller coastlerlara binip dağ patikalarında hızla ilerliyorsunuz. Tüm göl çevresini gezen ve en tepeye çıkan bu korkunç tren, yabancılar için lanetli olan dağı aşmaya çalışıyor.

Phantom Manor

Oldukça gerçekçi efektlere sahip Fantom Evi’nde (Phantom Manor) macera son hız devam ediyor. Burası, Kızılderili köyleri, Teksas çiftlikleri, vahşi batı sokakları, Büyük Kanyon ile Amerikan filmlerinden aşina olduğumuz bir film seti gibi. Mark Twain’in gemisine binip, Missisipi Nehrinde keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Hayaletli Şato ise, vampirlerin, perilerin, kesik başların, hayalet konteslerle iskeletlerin dans edip şarkı söyledikleri bir şato.

Bunların haricinde Frontierland’in en eğlenceli bölümleri arasında, Kızılderili Köyü Pocahontas ve Vahşi Batı Efsanesi de yer alıyor.

Adres: Disneyland Paris, 77777 Marne-la-Vallée, www.disneylandparis.com

Frontierland’e nasıl gidilir

Disneyland Paris, Paris beşinci bölgede ve kent merkezine otuz iki kilometre uzaklıkta yer alıyor. Nation Tren İstasyonu’ndan 5-10 dakikada bir hareket eden RER-A trenleriyle “Marne la Vallée – Chessy – Disneyland” durakları üzerinden, yaklaşık kırk dakika ile bir saat süren yolculuğun sonunda Disneyland Paris’te olmanız mümkün. Aynı şekilde, Eurostar ve TGV trenlerinin de direkt ulaşım sağladığı parka, sabah saatlerinde kent merkezinden hareket eden Disneyland otobüsleriyle de gelmeniz mümkün.

frontierland disney

Disneyland Paris’e, Charles de Gaulle ve Orly Havalimalarından direkt ulaşım için, yaklaşık otuz dakika ile kırk beş dakika arasında hareket eden shuttle ve servisler bulunduğu gibi, taksi veya Paris dolmuşu seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Disneyland Paris yerleşkesine geldiğinizde ise, Frontierland’e ulaşmak için, parkın iki bölümünden biri olan Disneyland Park alanına geçmeniz gerekiyor.

Frontierland’de ayrıca zaman zaman yapılan geçit törenlerinde, tüm kahramanları bir arada görme imkanı var. Aynı şekilde masal kahramanlarını görebileceğiniz gemiler, tekneler, tünellerden, yine Fantasyland’den aşina olduğumuz atlıkarıncalar ve dönen fincanlar burada da bulunuyor.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here