Fethiye, Muğla’nın olduğu kadar Türkiye’nin de en değerli turizm merkezlerinden biri. Bir tatil cenneti olan Fethiye, birbirinden özel doğal plajları, dünyaca ünlü doğa harikası koyları, tarihi uygarlıklardan kalma antik kalıntıları ile eşsiz bir tatil vadediyor.

Akdeniz’in en güzel kıyılarından biri olan Fethiye Körfezi’ni keşfe çıkmak, bir Fethiye seyahatinin olmazsa olmazı. Fethiye’ye tatile gelen her tatilcinin ortak seçimi olan 12 Adalar tekne turu huzurlu ve eğlenceli bir gün geçirmek için en ideal günlük aktivitelerden biri.

Fethiye-Tekne-Turu

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu ve gezilen yerler

Göcek Adaları olarak da bilinen Fethiye 12 Adalar turu sabah saatlerinde başlayıp akşama dek sürüyor. Fethiye Körfezi’nin batı ve kuzeybatı yönünde sıralanmış adalara, iskeleden motor turları düzenleniyor. Sabah saat 10’da Fethiye Limanı’ndan hareket eden tekneler, akşam üzeri dönüyor. Tüm gün güneşlenip dinlenebileceğiz konforlu tekneler, ziyaretçilerini Fethiye ve Göcek çevresindeki birbirinden güzel ada ve koylara götürüyor. Gün içerisinde ziyaret edilecek duraklar arasından Kızıl Ada, Düz Ada, Yassıcalar Koyu, Tersane Adası ve birkaç farklı koy bulunuyor.

Fethiye’nin şahane ada ve koylarını keşfetmek için en güzel yollardan biri olan tekne turları, Akdeniz ile Ege’nin birleştiği noktada nefis bir gün geçirebilirsiniz. Fethiye Limanı’ndan başlayan turda bardan, büfesine, güneş yatağından tuvalet ve banyosuna dek tam donanımlı tekneler, tertemiz Akdeniz koylarında serinlemeye davet ediyor. Her bir adada verilecek yaklaşık bir saatlik duraklarda yüzebilir, güneşlenebilir veya eşsiz adaları gezintiye çıkabilirsiniz. Bu unutulmaz mavi yolculuk, Fethiye’nin vazgeçilmezi.

Fethiye-12Adalar-Tekne-Turu

Fethiye Körfezi’nden Göcek’e kadar Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Kızıl Ada, Kleopatra Hamamı ve Samanlık Koyu gibi pek çok ada ve koyu görme fırsatı sunan 12 Adalar Tekne Turu, limandan 10.00 sularında hareket edip 18.00 gibi dönüyor. Limandan ilk durak olan Şövalye Adası‘na uğradıktan sonra, Yassıcalar Koyu, ardından da Göbün Koyu’na geçiliyor. Genellikle öğle yemeği molasının da verildiği Göbün’ün ardından rota Tersane Adası, Bedri Rahmi Koyu, Kleopatra Hamamı, Kızıl Ada ve Samanlık Koyu olarak devam ediyor.

Oldukça lüks ve donanımlı teklerle yapılan turun ardından güneşin batmaya yakın oluşturduğu yumuşak renklerle Fethiye’ye dönülüyor. Tura çıkmadan önce ise yanınıza güneş kremi ve atıştıracak bir şeyler almanızda fayda var. Diğer yandan yaz sezonunda oldukça yoğun talep olan turlardan, birkaç gün öncesinde rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turuna katıldıktan sonra, Fethiye’de mutlaka Kelebekler Vadisi ve Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret edin. Saklıkent, ihtişamlı bir manzara ve buz gibi kaynak suları ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken, Türkiye’nin en önemli kanyonlarından biridir. Rumlardan kalan yapıları ile dikkat çeken Kayaköy’ü de Fethiye tatil planınıza ekleyebilirsiniz.

Özel tekne turu yapmak isteyenler için Ölüdeniz’de Mustafa Kemal Paksoy’u bulun. Ölüdeniz Private Speed Boat Tour (05362884576). 5 Saatlik tur 280 TL.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here