Mersin’in en güzel ilçelerinden biri olan Erdemli, Mersin’in simgesi olan yapılarını barındırmasının yanı sıra, pek çok gezilecek yeriyle de oldukça ziyaretçi ağırlayan bölgesi. Doğuda kent merkezi, batıda Silifke, kuzeyde Karaman ili ve güneyde de Akdeniz’le çevrili Erdemli, Mersin-Antalya Karayolu üzerinde bulunuyor. Mersin’e 35 km, Silifke’ye 47 km, Tömük’e 13 km, Güzeloluk’a 40 km, Sorgun Yaylası’na 52 km, Toros Köyü’ne 60 km mesafede yer alan Erdemli, ilçenin merkezinin Mersin-Antalya Yolu üzerinde bulunmasıyla taşımacılık ve ulaşım bakımından oldukça avantajlı bir konumda.

Mersin’in köklü tarihine ışık tutan birçok kalıntıya sahip olan Erdemli, birbirinden güzel plajları, mağaraları ve ören yerleriyle Akdeniz’in en görülesi beldelerinden. Kızkalesi, Karakalesi ve Korykos Antik Kenti, Kanlıdivane, Adam Kayalar, Elaiussa-Sebaste Antik Kenti ve kent merkezine çok yakın ve incecik kumlu halk plajları mutlaka ziyaret edilmesi gereken adresler.

Erdemli Nerede
Kızkalesi

Erdemli nerede nasıl gidilir

Erdemli’ye havayolu ile ulaşım için en yakın havalimanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. İlçeye 145 km uzaklıkta bulunan havalimanından ulaşım için öncelikle Mersin kent merkezine hareket eden havayollarına ait servisler ile Havaş otobüslerini kullanmanız gerekiyor. Mersin kent merkezine 60 km uzaklıkta yer alan Erdemli’ye ise, şehir içi toplu taşımayı kullanarak veya taksi ile geçebilirsiniz. Dilerseniz limandan araç kiralayabilirsiniz.

Erdemli Nasıl Gidilir
Kanlıdivane

Erdemli’ye gelmek için, karayolu ile bütün illere bağlantısı bulunan Mersin’e ulaştıktan sonra ilçeye hareket eden minibüs ve toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Otobüs ile direkt Erdemli’ye gelen veya Silifke yönüne giden tüm otobüs firmalarına göz atabilirsiniz.  Mersin kent merkezinde inecekseniz, Yeni Otogar’dan hareket eden 170 No’lu belediye otobüsleri ile ilçeye ulaşım mümkün.

Mersin’in güzel ilçesi Erdemli’ye gelmişken Üç Güzeller Mozaiği ve Cennet Cehennem Mağaralarını görmeden bölgeden ayrılmayın.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here