Mersin, Akdeniz Bölgesi’nin en güzel illerinden biri. Ülke ekonomisine olan büyük katkısının yanında kendi göstermeye başlayan kent, birbirinden güzel mavi bayraklı plajları, muhteşem doğası ve tarihi ve turistik yerleriyle her yıl milyonlarca turistin ilgi odağı oluyor. Türkiye’nin en güzel ve nitelikle denizine sahip olan Mersin toplam uzunluğu 321 kilometreye uzanan kıyı şeridine sahip. Bu kıyıların 108 kilometresi ise doğal kumlu plajlardan oluşuyor. Yaz tatili yapmak isteyenler için muhteşem bir alternatif olan Mersin’in en güzel plajlarını sizler için derledik.

Mersin’in En İyi Plajları

1Kazanlı Plajı

Mersin’in doğusunda bulunan Kazanlı Plajı, şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık bir mesafede yer alıyor. Dinlenme tesisleri, kabin ve duş gibi noktalarla hizmet veren Mersin’in en iyi plajlarından Kazanlı Plajı yerli ve yabancı çok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Önceki

4 YORUMLAR

  1. Mersin plajları bakımsız ve hor kullanılıyor. Büyükşehir belediyesinden daha iyi bakım ve tesis istiyoruz. Ayrıca Pullu Anamur da

  2. KIZKALESİ PLAJI ( MERSİN ): Biz eşimle Ramazan bayramında 1 günlüğüne gittik. Çok kalabalıktı, plaj güzel fakat bizim insanlarımız bu güzelliğin kıymetini bilmiyor. Aşırı derece sap var. Pantolonla yüzenler, kaldırımda mangal yapanlar, Arap mülteciler vb.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here