Masalsı güzelliğiyle Avrupa köyleri, yüzlerce yıllık tarihi, etkileyici mimarisi, yerel mutfağı ve muhteşem doğası ile görülmeye değer. Alp Dağları’nın nefis manzarasından, Akdeniz’in mavisine kadar uzanan köyler Avrupa’da birbirine yakın bir coğrafyada onlarca farklı medeniyetin izlerini görmek için büyük bir fırsat. Avrupa‘nın ünlü ve kalabalık şehirlerine alternatif oluşturabilecek şirin köy ve şehirleri keşfe çıkmak ister misiniz?

Avrupa’nın En Güzel Köyleri

20Ronda, İspanya

İspanya’da Malaga şehrine bağlı bir belde olan Ronda, şehir merkezinin yaklaşık 100 kilometre batısında yer alıyor. Küçük bir yer olduğu için yürüyerek de gezilebilen Ronda’da, görülmesi gereken çok sayıda tarihi yapı mevcut.

Önceki

62 YORUMLAR

  • Ben orada yaşıyorum. Viking adası nüfusu 55-60 Bin, viking kalesi içerisinde mükemmel bir çarşısı var. Tarihi dokusu korunuyor. İçeride Viking evleri var, kimseye satmıyorlar. UNESCO Dünya Miras Listesinde olan bir yerdir.

   • Bence söyleneni anlayacak IQ’ya sahip değil, ama gezebileni çekemeyen kıskançlığa sahipsin. Evet, zenginse çalışmış, sen de çalış, sen de gez, ki gezmenin pek de parayla ilgisi yok. Bedava gezmenin de yolları var, ancak lafa atarak, yaftalayarak, saldırarak yola çıkarsan ancak klavye başında kalırsın, yolda değil. Blogları okumanı tavsiye ederim.

 1. Sevgili site takipcileri bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Her birinizin verdiği önerileri keyifle not aldım. Uzun zaman önce yaptığımız programımıza yaklaşık 15 gün sonra köy yollarındayım(yaklaşık 800 km.). Sayenizde şimdi daha çok heyecanlandım.

 2. Dört kez Hırvatistan’a gittim, Pucisca’yı hiç duymadım. Hallstatt’tan yeni döndüm, çok güzel beğendim. Manarolo yerine Vernazza. Karadağ’a Perast ve Virpazar eklenmeli.

 3. Bütün bu şehirleri gezdim. Benim aklımdan çıkmayan bir yer var siz burada yazmamışsınız ama okurlara tavsiyem İsviçre de LUZERN i görün lütfen.

 4. Tek gormek istedigim yer! Hayalimdeki yer! Hep istemisimdir gidip gormek,gezmek..Yasarsam gidicem insallah☺)Italya❤

 5. Portofino ne kadar belde olarak geçse de 500 kişiden az nüfusu olması sebebi ile benim gözümde Portofino. Diğeri de Almanya’da Konstanz Gölü Kıyısı’nda üzüm bağları. Muhteşem mimarisi ve gölün bir tarafı Avusturya diğer tarafı İsviçre olan, ismini hatırlayamadığım köy 😉

 6. Yazılanların hemen hemen hiçbiri köy değil 😀 Bence görülmesi gereken 1 no’lu köy Almanya Hanover’e bağlı yemyeşil Bilm köyü elbette <3

 7. Hallstatt… Nakış gibi bir mimari, soluk kesen bir doğa… Bir masalın içindeymişsin gibi…

  • İnsanin iliklerine kadar işliyor bozulmamış bir doğa harikası, tanrı buraya biraz torpil yapmış galiba.

 8. Öncelikle link açılmıyor bilginize. Hollanda, Volendam bence kusursuz bir yer. Denizin kenarında sakince şarap içmek her şeye bedel.

  • Doğru söylüyorsun, Avrupa için pasaport 600 lira, vize 300 lira. Uçak bileti 300 lira en az….

  • Aslında hiç alakası yok, kanınıza o gezme virüsü girdikten sonra “ya bu ayakkabıyı almayayım seneye alırım” deyip o parayı seyahat bütçeniz için ayırıyorsunuz, gerçekten isteyince de her şeyin daha uygun fiyatlısını bulmak zor değil.

  • Bana göre de öyle, üç kuruşla Avrupa’yı gezmeyi başaran öğrenciler için de öyle, “sıfır para” felsefesiyle dünyayı dolaşan arkadaşlarım için de. Her şey gibi seyahat de ne kadar istediğinize bağlı olarak gerçekleşiyor, ne kadar paranız olduğuna değil.

  • Senede bir kere çok fedakarlık ederek bir yere gidilebilir ama ancak Avrupa olur. Çok uzaklar zor 🙁

 9. Amsterdam, Marken ve Belçika, Brugge. Marken’deki evler masallardaki gibi. Brugge’da tablo gibi. Bak şimdi orada olmak istedim.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here