Dünyamız, evrenin en çarpıcı güzellikteki gezegenlerinden biri. Dünya coğrafyası üzerinde serpilmiş o kadar olağanüstü yerler var ki çoğu zaman bu yerleri sözlerle tarif etmek kolay olmuyor. Dünyanın en ilginç görüntüleri, volkanik olaylar ya da göktaşı düşmesi sonucu oluştuğu gibi, bazıları da milyonlarca yıl süren doğal aşınmalar sonucu ortaya çıkmış. Kimisi çölün ortasında, kimisi denizde.

Dünyanın En İlginç Yerleri

10Sahra’nın Gözü, Moritanya

Moritanya Sahra Çölü’nde bulunan Sahra’nın Gözü, dünyanın en güzel jeolojik mucizelerinden biri sayılıyor. Çölün ortasında göz şekline benzeyen bu yerin çapı 50 km civarında.

Eskiden bu oluşumun, bir göktaşının yüzeye düşmesi sonucunda oluştuğu düşünülürken, şu anda bilim adamları önceki görüşleri reddederek ederek toprağın erozyonu ile böyle bir doğal güzelliğin oluştuğunu belirtiyor.

Moritanya, resmi adıyla Moritanya İslam Cumhuriyeti, bir kuzeybatı Afrika ülkesi. Sahra Çölü ya da Büyük Sahra Çölü, dünyanın en büyük sıcak çölü.

Önceki

7 YORUMLAR

  1. Dünyayı hakkıyla gezebilmeye ömrümüz yetmediğinden böyle içerikleri okumak pek keyifli oluyor.

  2. Çok güzel bir yazı olmuş. Yeni blog yazarları için ilham olabilecek yazılarınız var. Paylaşımınız için teşekür ederim.

  3. Fotoğrafçılık kursu seçmek sanıldığı kadar kolay değildir.Fotoğrafçılık kursu seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor ve fotoğrafçılık kursu seçimi nasıl yapılmalı? Aradığınız soruların cevabı bu sayfada. Daha fazla bilgi için sitemzi ziyaret edebilirsiniz. fotografcilikkurslari.com.tr

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here