Dünyanın dört bir yanında bulunan farklı inanç ve kültürlerin kesiştiği yerler insanı etkileyen hisler yaratıyor. Binlerce yıllık birikimin yansımalarının görüldüğü bu yerler, mistik ve etkileyici bir ortamda insanı düşünmeye sevk ediyor. Seyahatin ruhsal boyutunu hissetmek ve kendinde yeni pencereler açmak isteyenler için dünyanın en güzel kutsal yolculuk yerleri mutlaka gidilmesi gereken rotalar arasında olmalı.

Dünyanın En Mistik Seyahat Yerleri

8

Mezoamerikan uygarlıklarının derin kültürü içinde kaybolun ya da Ixtlan’a, Castaneda’nın Don Juan’ın izinden maceraya katılın.

7

Köklerini Avrupa’da arayanların buluşma noktası: Kayıp medeniyet Skara Brae ve Brodgar’ın yüzüğü, Orkney Adaları.

6

Büyük Budist Stupas’ı, Hindu Pagudas’ı ve kutsal dağları ziyaret edin ve antik kültür hakkında daha fazla bilgiye sahip olun. Nepal aynı zamanda birçok gezginin hayalini kurduğu bir coğrafya. Yüksek dağları ve doğallığını kaybetmeyen yaşamı ile keşfetmeye değer.

5

Bir ülkeden çok kıta. İnanç yolculuğunuzda Hindistan’ın kültürünü ve güzelliğini yakalayın. Dünyanın binlerce renginin bir arada yaşadığı Hindistan’da farklılıkların hiçbir önemi kalmamış. Önemli olan bir arada yaşamayı başarmak.

4

Tibet

Gidin ve kar ülkesinin köklerini bulun. Kaybolmak üzere olan Tibet kültürü ve sanatına göz atın.

3

Atacama Çölü’nden Patagonya’ya, farklılığın her türlüsünü yaşayabileceğiniz bir yer. Şili coğrafyası uçsuz bucaksız bir doğallığa sahip.

2

Bhutan

Yabancı etkilerden uzak kalmayı başarmış ve çok güçlü Budist kültürüne sahip bir ülke olan Bhutan kendinizi sorgulamanız için en iyi adreslerden biri.

1

Mekke ve Medine Müslümanların günde 5 vakit yüzlerini çevirip ibadet ettikleri şehirler. İslam’ın doğuşuna şahitlik eden toprakları ve kutsal mekan Kabe’yi görmeye dünyanın her köşesinden yılda milyonlarca insan Hac farizası için gidiyor.

Farklı inanç sistemleri ve kültürlerde kutsal kabul edilen mistik yerleri ziyaret ederek bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayın.

2 YORUMLAR

  1. Inanilmaz yerler anlatarak değil yaşayarak var olmak gerek keşfin en guzel yerleri harkasiniz…teşekkürler

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here