Doğada kamp yapmak yeniden dirilmek gibi bir şey ama belki henüz bilmiyorsunuz. Çadırınızı kurup, kamp ateşinizi yakıp yıldızların altında uyuyakalmaktan başka hiçbir şey sizi doğaya geri döndüremez. Sessizlik, taze ve bol oksijenli bir hava, parıldayan yıldızlar, ateşte pişirilmiş leziz yiyecekler ve en önemlisi ateş başında yapılan unutulmaz sohbetler.

Dünyanın en güzel kamp yerleri, yeni yerleri keşfetmek için yollara düşen kamp severlerin rotasında. Her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan kamp yerleri, doğayla baş başa kalmak için muhteşem bir fırsat sunuyor.

Dünyada Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

8Sahra Çölü, Fas

Fas’a gidip Sahra Çölü’ne gitmemek asla olmaz ancak tam olarak bu deneyimi yaşayabilmek için deve ile çöle gidip geleneksel bir göçebe kamp yerinde kalmanız gerekiyor. Geleneksel kamp yerleri en ilkelden çok rahat olanlarına kadar değişiklik gösteriyor.

Sonsuz çöl, gizli kalmış kum tepelerinin dibinde olmak ve en güzeli ise güneşin doğuşunu o uçsuz bucaksız çöl ufuğundan izlemek bu kampın en keyifli deneyimleri.

Önceki

13 YORUMLAR

    • Kelebekler Vadisi, Frig Vadisi, Likya Yolu olmaması da çok saçma değil mi? Avusturya Alpleri, İsviçre Alpleri, Romanya dağları, Asya Adaları…?? Listeyi en iyisi 1000’e çıkartalım, okuyacağına eminim.

  1. Fas’da çölde çadırda kaldım unutamayacağım bir deneyim oldu bana…. Masai Mara da müthiş idi… 8 de 2 tutturmuşum :-))

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here