Dominik Cumhuriyeti, Karayipler’deki Hispanyola Adası’nda, Porto Riko’nun batısında, Küba ve Jamaika’nın doğusunda yer alan ve Venezuela ile deniz sınırı bulunan güzeller güzeli bir ülke. Batısında Haiti’nin yer aldığı ve başkenti Santo Domingo olan Dominik Cumhuriyeti, Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşim.

Sıcakkanlı insanları, beyaz kumlu sahilleri, etkileyici dağ sıraları ve dillere destan danslarıyla cıvıl cıvıl bir ülke olan Dominik Cumhuriyeti, sahip olduğu çeşitli turistik tesisleriyle dünyanın en çok tanınan keyif yerlerinden. Önemli şehirleri Punta Cana, Santo Domingo, Puerto Plata ve Samana olan Dominik’in tropikal iklimi, eşsiz plajları ve doğal güzellikleriyle birleştiğinde baş döndürücü bir cennete dönüşüyor.

Dominik Cumhuriyeti’ne Nasıl Gidilir

Dominic-Nasil-Gidilir

Dominik Cumhuriyeti, tarihi dokuları, önemli müzeleri ve kültürel merkezlerinin yanı sıra renkli gece hayatı, eğlence merkezleri ve lüks otellerin sıralandığı sahil bölgeleriyle çok yönlü bir seyahat vadediyor. Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerden biri olan Dominik Cumhuriyeti’ne Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor.

Göz at: Dominik Cumhuriyeti Gezi Rehberi

Adaya doğrudan uçuşlar Kuzey Amerika, Avustralya ve İngiltere de dahil olmak üzere, dünyanın her yerinden yapılıyor. İki havalimanın bulunduğu Dominik Cumhuriyeti’nde, Santa Domingo Havalimanı ile Punta Cana Havalimanı’na aktarmalı uçak seferleriyle ulaşabilirsiniz. Başkent Santa Domingo Havalimanı’na daha çok uçuş bulunurken, ülkenin en ünlü tatil bölgelerinden Punta Cana Havalimanı da oldukça sık tercih ediliyor.

Diğer yandan ülkeye, Avrupa’nın pek çok büyük şehrinden tarifeli hava yolları firmalarının aktarmalı uçuş seferleri bulunuyor. Havalimanından taksi ile şehir merkezine ulaşım mümkün.

Dominik-Cumhuriyeti-Nasil-Gidilir

Avrupa’dan Paris, Madrid, Londra’dan aktarmayla gidilebilen Dominik’e Havana ve Venezuela üzerinden de uçuş imkânı var. Avrupa ülkelerinden aktarma sırasında özellikle Paris ve Madrid’de transit vize istenmiyor. Ancak eğer Küba-Havana üzerinden ülkeye gidiyorsanız Küba vizesi gerekiyor.

Göz at: Dominik Cumhuriyeti Gezilecek Yerler

Dominik Cumhuriyeti, farklı bir coğrafya tanımak isteyenler için beklentilerin çok üzerine çıkan bir ülke. Ziyaretinize bir heyecan daha eklemek isterseniz, seyahatinizi yılın belirli tarihlerinde düzenlenen müzik festivallerine denk getirebilirsiniz. Santa Domingo Merengue Festivali, Puerto Plata Merengue Festivali, Dominican Republic Jazz festivali uzun yıllardan beri süre gelen festivallerden bazıları.

1 YORUM

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here