Disneyland Paris’te, yemek yiyebileceğiniz veya bir şeyler atıştırabileceğiniz pek çok mekân yer alıyor. Parkın içinde her bölgenin temasına uygun restoranların bulunduğu parkta, çeşitli dünya mutfaklarını deneyimleyebilirsiniz. Aralarda gezerken pamuk şeker ve patlamış mısır tarzı yiyecekler de bulabilirsiniz. Bir diğer seçenek de dışarından yiyecek getirmek. Özellikle bazı çocuklu ailelerin tercihi genelde bu yönde oluyor.

Eğer düşük maliyetli bir tatil hedefliyorsanız, yanınızda sandviç, bisküvi, çikolata gibi atıştırmalıklar ile su getirebilirsiniz. Yerleşkede su ve yiyecekler biraz pahalı olmakla birlikte içeriye yiyecek sokmak serbest. Diğer yandan suyu içilebilen pek çok çeşmeden yanınızdaki su şişesini doldurabilirsiniz.

chef-mickeys

Disneyland Paris restoranlarındaki fiyatların Paris merkezine göre bir miktar yüksek olduğunu ve hemen hemen tüm restoranların daha çok fast-food mantığı ile menüler sunduğunu hatırlatalım. Diğer yandan, Disney Village’ta yer alan Earl of Sandwich, park alanı içerisindeki en uygun fiyatlı menüyü sunuyor. Elbette Mc Donald’s da hemen hemen aynı.

Çocukların en çok keyif aldığı mekânların ilki Café Mickey. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği gibi günün tüm öğünlerinde uğrayabileceğiniz Café Mickey’de, Disney kahramanları masalara geliyor, çocuğunuz da mutluluktan uçuyor. Diğer yandan, diğer restoranlara göre fiyatların biraz pahalı olduğunu hatırlatalım.

Disney karakterleri ile yemek yiyebileceğiniz yerlerden biri olan ve Disneyland Paris’in en iyi restoranlarından biri olarak tercih edilen Disneyland Hotel’deki Inventions. Burada da yine Disney karakterleriyle açık büfe akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken Disney karakterleri ile yemeklerde önceden rezervasyon yaptırmak.

cafe-mickey
Cafe Mickey

Çocukları mutluluktan havalara uçuran bir diğer güzellik de, Disney karakterlerinin şovları eşliğinde yemek yemek. Disney Village’da yer alan Buffalo Bill’s Wild West Show, bu gösteriyi sunan birkaç yerin en iyisi. Oturma seçeneklerine göre değişen fiyatlarda, Disney otellerinde kalanlar için de premium yarım veya tam pansiyon paketleri var. Üstelik önceden bilet alırsanız %10 indirim imkânından yararlanabilirsiniz. Auberge de Cendrillon’da ise Disney prenseslerin dansları eşliğinde yemeğinizi alabilirsiniz.

Disneyland Paris’te Yeme-İçme Rehberi

1. Disneyland Park

Disneyland Park’ta, Disney karakterlerinin isimleriyle yer alan restoranlar, bir şeyler içebileceğiniz kafeler de bulunuyor. Burada her köşeyi döndüğünüzde açık büfeler, steak houselar, hamburgerciler bulunuyor. Disney elemanların servis yaptığı Annette, yağmur ormanları içinde kurulmuş Rainforest Cafe, kahramanların masaları gezdiği Mickey Cafe ve Planet Hollywood, temalarıyla menülerini daha keyifli hale getiriyorlar. Walt Walt ve Mickey Restoran en çok tercih edilenleri. Disneyland Park’ın tematik bölümlerinden Frontierland, Adventureland, Fantasyland, Discoveryland ve Main Street USA’da ayrı ayrı pek çok restoran var.

Frontierland’de, vahşi batının kovboylarının poker oynadığı masaları, elindeki bezle viski bardağını parlatan barmeni görebileceğiniz The Lucky Nugget Saloon, hamburger ve fish & chips sunuyor.

the-lucky-nugget-saloon
The Lucky Nugget Saloon

Hemen yanındaki Last Chance Cafe’de bir şeyler içebilir; gramına göre ızgara veya steak yiyebileceğiniz Silver Spur Steakhousesize ve The Steakhouse’da karnınızı doyurabilirsiniz.

Meksika yemeklerinden oluşan Frontierland’de taco, nachos ve fajitas gibi seçeneklerin bulunduğu Big Thunder Mountain bölgesindeki fast food restoranı olan Fuente del Oro Restaurante; Afrika yemeklerini tadabileceğiniz Restaurant Hakuna Matata; hamburgerler ve cheeseburger menüleriyle Cowboy Cookout Barbecue; İtalyan yemekleri sunan Colonel Hathi’s Pizza Outpost da tercih edebileceğiniz restoranlardan bazıları.

Adventureland tematik bölgesinde Blue Lagoon Restaurant ve Restaurant Agrabah Café olmak üzere iki yemek mekânı bulunuyor. Blue Lagoon Restaurant bir derece yüksek fiyatlı olmakla birlikte Restaurant Agrabah Café’de açık büfe seçeneği var.

Fantasyland’deki restoranlar arasında Cowboy Cookout Barbecue yiyebileceğiniz Au Chalet de la Marionnette; fish & chips yemek isterseniz Toad Hall Restaurant bulunuyor. Disney kahramanları dans ederken bir de hamburgerlerimizi atıştıralım derseniz Auberge de Cendrillon’u deneyebilirsiniz. Diğer yandan İtalyan yemeği yemek istiyorum derseniz Pizzeria Bella Notte size göre.

Discoveryland’de restoran sayısı daha az. Bu bölgede yer alan Café Hyperio’da hamburger, patates kızartması ve sandviçten oluşan menü çeşitleri var.

Main Street USA’da ise, bir şeyler atıştırmak için Cable Car Bake Shop, Cookie Kitchen veya Casey’s Corner’ı tercih edebilirsiniz. Elbette bir Amerikan klasiği olarak Mc Donalds da burada. Gibson Girl’in dondurmasını da deneyebilirsiniz.

2. Walt Disney Studios Park

walt-disney-studios-paris

Walt Disney Studios Park bölümünde az restoran bulunuyor. Hamburger ve sandviç ağırlıklı Restaurant en Coulisse ve Angus Burger’de, sandviç, patates kızartması ve içecekli menüler sunuluyor. Disney Blockbuster Café’de ise, Karayip Korsanları’ndaki Siyah İnci’nin güvertesinde sandviç, dilim pizza veya salata yemek istiyorsanız tam size göre. Café des Cascadeurs ise Amerikan filmlerinden alışkın olduğumuz bir temaya sahip.

3. Disney Village

disney-village-paris
Disney Village

Disney Village, Disneyland Park ve Walt Disney Studios’un girişine yakın bir bölge. Aynı zamanda da yeme içme söz konusu olduğunda en çok seçenek burada bulunuyor.

Disney Village’da yemek yemek en popüler yerlerden biri olan King Ludwig’s Castle’da, hamburger, pizza ve happy hour seçenekleri var. Billy Bob’s Country Western Saloon ise, akşamları canlı country müzik yapan bir mekân. La Grange’ın açık büfesi var. Starbucks ve McDonald’s gibi dünyanın her yerinde olan seçenekleri de tercih edebilir, zengin bir menü çeşitliliğine sahip olan The Steakhouse’u da tercih edebilirsiniz.

Disney Village’da yer alan bir diğer mekân Rainforest Cafe de oldukça sevimli bir yer. Planet Hollywood ise Disney Village’ın zincir restoranlarından biri. Burada da makarna, steak, pizza ve hamburger bulunuyor. Annette’s Diner ile Sports Bar, New York Style Sandwiches de diğer seçeneklerden bazıları.

Disney Village’da yer alan Disney karakterleri ile yemekler ve yemekli Buffalo Bill’s Wild West Show’u bir başka alternatif olarak not edebilirsiniz.

Disneyland Paris’e geldiğinizde size uygun bir restoran mutlaka bulursunuz. Böylelikle dev eğlence parkının tadını çıkarırken, farklı konseptlerde yemek yemeyi veya bir şeyler içmeyi deneyimleyebilirsiniz.

1 YORUM

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here